Hudba pro masy, nikoli pro nácky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.02.2017

Do vydání čtrnácté řadovky Depeche Mode zbývá necelý měsíc. Tento týden se však britská trojice ocitla uprostřed výměny názorů, která s deskou Spirit ani nadcházejícím turné nesouvisí. Vše odstartoval výrok Richarda Spencera, ve kterém označil Depeche Mode za oficiální kapelu hnutí alt-right. Spencer je nejznámějším představitelem tohoto hnutí, které míchá nacionalistickou ideologii s dravým politickým stylem.

Jmenovaný byl hostem výroční konference amerických konzervativců, která se konala ve městě Oxon Hill. Právě tam se ho novináři zeptali na jeho vztah k rockové hudbě, na což reagoval zmíněným výrokem. Následně prostřednictví sociálních sítí vysvětloval, že se jednalo o vtip. Dodal ale, že on sám je dlouholetým fanouškem Depeche Mode.

Web RollingStone.com dokonce cituje Spencerovu teorii, podle níž je hudba Depeche Mode a dalších synth-popových kapel pro krajní pravici přitažlivá svými kořeny v 80. letech. Ty byly totiž údajně posledním obdobím, kdy měla bílá rasa navrch. Sama kapela vydala pouze lakonické prohlášení, v němž jakoukoli spojitost s Richardem Spencerem či alternativní pravicí odmítá.

Spojení Depeche Mode s americkým nacionalistou vyvolala velký mediální zájem. Řada článků neopomněla zmínit, že kapela zastává spíše levicové názory. David Gahan, žijící ve Spojených státech, je navíc odpůrcem Donalda Trumpa, který je s hnutím alternativní pravice spojen prostřednictvím svého blízkého spolupracovníka Stephena Bannona.

Martin Zoul

(Navštíveno 160krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články