Hamburger podle Elvise

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.03.2016

Se zdravou stravou byl jižan ELVIS PRESLEY na štíru. Dokázal například zhltnout čtyři i víc burgerů na posezení a byly to pěkné kalorické bomby. Není divu, že před smrtí vážil 130 kilogramů. Do nejoblíbenějšího Presleyova hamburgeru patří především marinovaná červená cibule. Jemně nakrájená červená cibule by se měla naložit do nálevu z jablečného octa, pepře, hnědého cukru a soli nejméně tři hodiny před přípravou.

Přichystáme si burgerové maso: do kvalitního mletého hovězího přidáme jemně sekanou cibuli, třený česnek, hořčičný prášek, petrželku a jemně strouhaný parmezán. Dobře promísíme a uděláme placky. Tři čtvrtě kila hovězího by nám mělo stačit na osm placek. Na čtyři z nich umístíme plátky čedaru a na ně přiložíme zbylé čtyři placky. Ty pak smažíme na pánvi nejméně 6–8 minut po každé straně.

Minutu před koncem smažení překryjeme maso dalším plátkem sýra. Rozřízneme hamburgerovou, lehce nasládlou housku, jako základ dáme salátové listy, pak přijde hotový „karboš“ a na něj lžíce marinované cibule. Elvisův hamburger se podává s ohromným množstvím smažených pomfritů. Presley ho zapíjel samozřejmě coca–colou.

O oblíbených Elvisových jídlech existuje celá kuchařka Are You Hungry Tonight? Popisuje například jeho oblíbenou specialitu: dva krajíce veky tlustě namazané arašídovým máslem a mezi nimi na plátky nakrájený banán. Nebo milkshake s vanilkovou zmrzlinou, do kterého přidával slaninu (!). V knize najdeme také zmínku o pověstné noci v roce 1976, kdy si Elvis vzpomněl na superburger Bláznův zlatý bochník, který kdysi jedl v jedné restauraci v Denveru. Tehdy stál bez pěti centů padesát dolarů, což dejme tomu bylo něco jako dnešních sto devadesát. Králova chuť na pověstný hambáč byla tak velká, že neváhal nechat nastartovat soukromé letadlo a zaletět na otočku z Memphisu do Denveru. Hamburger ve velké vydlabané italské ciabattě se skoro půlkilem mleťáku uvnitř ho tak přišel na 16 tisíc dolarů.

Více o králi rock’n’rollu najdete v březnovém vydání magazínu Rock & All, který je stále v prodeji.

raa0316 tit mala

Josef Vlček

(Navštíveno 564krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články