Gothic rocková legenda XIII. století oslaví jubileum novým albem

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 07.01.2016

„Slyšte, slyšte, jak nám děti noci hrají.“ Právě letos oslaví tuzemští gothic rockoví průkopníci, jihlavská skupina XIII. STOLETÍ, výročí 25 let toulek po temných koutech hudební scény. (Pozn. red.: Jak se můžete dočíst v rozhovoru se zpěvákem a kytaristou Petrem Štěpánem v prosincovém čísle Rock & All, jenž byl věnován převážně jeho dřívější skupině Hrdinové nové fronty, „Třináctka“ sice vznikla už v roce 1989 a dokonce odehrála i několik vystoupení, ale tuto fázi o sám považuje za jakési nulté, navíc hudebně odlišné období.) Při podobných příležitostech bývá zvykem vydávat různé rarity a kompilace, leč „bytosti z třináctého století“ na to šli po svém a po roční usilovné práci daly vzniknout novému studiovému albu, které dostalo do vínku titul Intacto.

Petr a Pavel Štěpánovi, Kateřina Kameníková a Jindřich „Henry“ Dostál se při jeho tvorbě scházeli ve studiu Benas a dali prý vzniknout údernému, zvukově bohatému albu, na němž skupina v mnoha polohách potvrzuje svůj osobitý styl. V gotickém hávu naleznete i hudebně rozvinutější kompozice, v nichž mnohé překvapí použití akustické kytary nebo klavíru.

„Album Intacto je místy překvapivě poetické, jakoby měkce laskavé. Naznačuje, že skupina ještě zdaleka neřekla svoje poslední slovo,“ okomentoval nahrávku ředitel vydavatelství Warner Music a sám velký fanoušek kapely Vladimír Kočandrle. Do svých přehrávačů ji budete moci rituálně vložit 5. února, křest pak proběhne 16. dubna v pražském Paláci Akropolis za asistence spřízněných belgických gotiků STAR INDUSTRY.

Demi Mortuus

(Navštíveno 572krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články