Glenn Hughes v Praze připomene Deep Purple

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.10.2018

Koncert baskytaristy a zpěváka Glenna Hughese z Deep Purple slibuje pokaždé silný zážitek. Hughes, známý rockerům jako “Voice of Rock” (a současný frontman superskupiny Black Country Communion) vystoupí 30. října v pražském klubu Roxy v rámci svého evropského turné, a to výhradně se skladbami Deep Purple ze svého období. Publikum čeká více než dvouhodinová show Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live!

Glenn Hughes v 60. letech působil jako frontman Finders Keepers a ve funkrockové kapele Trapeze. V letech 1973-1976 byl hlavním zpěvákem a baskytaristou Deep Purple. Angažmá u této hardrockové kapely mu zaručilo postavení celosvětově uznávané hvězdy. S Deep Purple natočil tři řadovky Burn, Stormbringer (obě 1974) a Come Taste The Band (1975). Podle mnohých fanoušků Deep Purple překonaly tyto nahrávky i starší alba s Ianem Gillanem. Ze všech hitů z tohoto období lze zmínit třeba baladu You Keep On Moving nebo vypalovačku Burn. Písně z těchto desek dodnes tvoří osu Hughesova koncertního playlistu. Po rozpadu Deep Purple v roce 1976 hrál Hughes na mnoha albech slavných rockerů (Black Sabbath, Gary Moore, Phenomena, The KLF) a v roce 1977 se poprvé vydal na sólovou dráhu s albem Play Me Out, které díky výbornému ohlasu a velkému úspěchu u fanoušků otevřelo novou slibnou kapitolu Glennovy hudební kariéry.

V roce 2009 založil spolu s kytaristou Joem Bonamassou superskupinu Black Country Communion. Na radu producenta Kevina Shirleyho mezi sebe přibrali ještě bubeníka Jasona Bonhama a klávesistu Dereka Sheriniana. První studiové album Black Country vydali v září 2010. V červnu 2011 následovala řadovka 2, na níž v témže roce navázalo evropské turné. Třetí a nadlouho poslední album Afterglow kapela vydala v říjnu 2012. Zvuk kapely připomíná populární klasické rockové skupiny 70. let, což odráží Hughesovu dřívější kariéru i fakt, že Bonhamův otec působil v Led Zeppelin. V březnu 2013, po měsících napětí mezi členy skupiny, oznámil Bonamassa odchod ze skupiny. O několik dní později Hughes potvrdil, že skupina ukončila činnost a naznačil, že bude v práci s Bonhamem a Sherinianem pokračovat pod jiným názvem. Sherinian se později stal členem Bonamassovy doprovodné skupiny a Hughes s Bonhamem založili novou skupinu California Breed, v níž je doplnil kytarista Andrew Watt. Předloni na jaře se Hughes s Bonamassou usmířili a skupina ohlásila na loňský rok reunion, během něhož vydala čtvrté a zatím poslední album BCC IV. Po třech koncertech se v lednu 2018 odmlčeli…

Naposledy Glenn Hughes vystoupil loni v Praze v Meet Factory, kde předvedl nekompromisní hardrockovou show bez příkras, ve které přehrál, za nadšeného ohlasu publika, všechny důležité milníky své kariéry. S každou písní dokazoval, že jeho titul “Voice of Rock” je oprávněný.

Michal Straka

(Navštíveno 197krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články