Glenn Hughes nadchl MeetFactory!

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 15.02.2017

Že ten koncert bude mimořádně povedená záležitost, bylo jasné od samotného začátku. The Voice of Rock nebyl v Praze už poměrně dlouho a na publiku to bylo znát. Přišlo hodně lidí, natěšenost visela ve vzduchu a dobrého přijetí se dočkala i předkapela – britští rockeři Stone Broken. Nutno poznamenat, že naprosto po zásluze, na tuto partu bych někdy šel znovu, nejraději na samostatný koncert.

Glenn Hughes začal s Flow z poslední, hodně povedené desky Resonate a zpíval jako pánbůh. Jinak to ani nikdy neuměl, ale pětašedesát let je prostě pětašedesát let a je úžasné, že mu to zpívá stejně dobře jako při nástupu do Deep Purple v roce 1974. Na Purple došlo hned ve třetí skladbě Gettin’ Tighter, do které Glenn zakomponoval velmi působivé sólo na basu. Pak zavzpomínal na svou rodinu a na maminku, která mu zemřela před třemi týdny i na svojí předchozí kapelu Trapeze. Poté zahrál i éterickou Medusu, první rockovou skladbu, kterou napsal ve svých sedmnácti letech. Vůbec bylo na Glennovi vidět, že je v mimořádně láskyplném duševním rozpoložení a že se v Praze cítí dobře. Zmínil i svoje dlouholeté kamarády z Monkey Business (konkrétně Matěje Rupperta, který byl v publiku) a slova love a live byla přítomná ve skoro každé jeho větě.

Stejně dobře promyšlený jako jeho proslov byl i playlist. Pět ukázek ze sólové tvorby, dvě věci od Black Country Communion, vzpomínka na projekt Hughes/Thrall a pak perly od Deep Purple. V You Keep On Moving trošku scházel druhý hlas, ale vše vynahradila Hughesova brilantní vokální kreace v závěru. Jeho skvělá doprovodná kapela s kytaristou Sørenem Andersenem a bubeníkem Pontusem Engborgem excelovala při Might Just Take Your Life, ve které úžasnou předehru na skutečné hammondky vystřihl klávesista Jay Boe. Po závěrečné Burn nešlo než pouze zkonstatovat, že Glenn Hughes předvedl parádní show se skvělou atmosférou a ještě lepší hudbou. Ostatně jako vždy.

TEXT: Ivan Ivanov     FOTO: Michal Straka

(Navštíveno 194krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články