Gingerhead posílají do světa první album jako vzkaz v lahvi

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.03.2020

Gingerhead po pěti letech existence vydali debutové album. Výsledek celoroční práce skupina nazvala Jediný na čem záleží. Aby bylo opravdu stylové, posílá ho za svými fanoušky jako vzkaz v lahvi. V limitované edici bude možné prvotinu pořídit jako součást speciálně namíchaného zázvorového energy drinku Samurai Shot v designu alba. V nabídce jsou i klasické formáty, od cédéčka až po možnost digitálního stažení nebo streamování v síťových službách Spotify, iTunes a dalších.

Hudebně se skupina hudebníků, kteří v minulosti hráli mj. v kapelách Tata bojs, Walk Choc Ice nebo s Ivanem Králem, stále opírá o rockový kytarový základ. Ten však nově doplnila o silnější popový akcent. V některých skladbách se tak ke slovu dostávají například syntezátory nebo orchestrální pasáže. Album je žánrově pestré, pozitivně laděné a je cítit, že si hudebníci s jeho produkcí dali záležet.

„Díky úspěšné crowdfundingové kampani, v níž nás na podzim podpořilo kolem 140 lidí, jsme si mohli dovolit album dokončit v SONO Records – snad nejlepším nahrávacím studiu v republice. Mixu se ujali přední čeští producenti Pavel Karlík a Milan Cimfe, kteří jsou podepsaní pod alby českých ikon Lucie a Kabát a mají na kontě i spolupráci se světovými hvězdami jako David Bowie, Joss Stone a řada dalších. Pracovat s takovými profesionály byl doslova splněný sen,“ libuje si zakladatel Gingerhead Maťo Mišík.

Od anglických singlů k češtině

Na rozdíl od předchozích let, kdy většina singlů vycházela v angličtině, při tvorbě debutového alba tvůrci vsadili na české texty, o které se z velké části postaral kytarista skupiny a skladatel Luboš Moravec a několik dalších autorů. Kolekci třinácti skladeb tradičně dominuje silný hlas zpěvačky Elišky Pekárek Flakové. Po podzimní taneční vlašťovce Tancuj tam a zase zpátky, skupina minulý pátek vypustila do éteru druhý singl, kterým je popově laděná Víla.

Koncerty zatím s otazníkem

„Na jaro jsme měli naplánovaný křest a turné k albu. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci pravděpodobně budeme nuceni zrušit i letní festivaly a turné přesunout na podzim. O to víc nás těší, že jsme přípravu alba dotáhli do úspěšného konce a můžeme svou energii předávat aspoň jeho prostřednictvím. Těm, kdo mají energie nedostatek, pak velmi doporučuji sáhnout po našem lahvovém balení. Samuraj shot je totiž něco jako čajový panák – dokonalý nealkoholický životabudič,“ vysvětluje Maťo Mišík.

red, foto Jan Nožička

(Navštíveno 44krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články