Gene Simmons si chce nechat patentovat rockového paroháče

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.06.2017

Americké skupině KISS nelze upřít obchodního ducha. Celý ten vizuálně-teatrální koncept, se kterým v 70. letech vtrhla na rockovou scénu, ji ostatně proslavil daleko dříve než její vlastní hudba. Ne všechny podnikatelské záměry se KISS povedly – po právu zapomenutý je jak pokus o proniknutí na filmová plátna z roku 1978, tak poměrně čerstvý krach projektu s vlastním týmem amerického halového fotbalu. I přes leckteré nezdary jsou KISS kapelou, která dobře chápe, že úspěch v showbyznysu není zadarmo a že je mu třeba všemi dostupnými prostředky pomoci.

Těžko se ale takovým nástrojem stane krok, k němuž se odhodlal Gene Simmons. Jeden z kmenových členů KISS si u amerického patentového úřadu zažádal o patent na typické gesto rockových hudebníků i fanoušků, takzvaného paroháče. V žádosti tvrdí, že právě on toto gesto poprvé použil v komerčním prostředí, čímž má na mysli koncert KISS. Dokonce šel tak daleko, že přesně specifikoval datum, kdy měl „paroháče“ z pódia poprvé udělat – stalo se to 14. listopadu 1974, tedy necelé dva roky po založení skupiny.

Na případ poprvé upozornil server The Hollywood Reporter. Pokud by Simmons se svojí žádostí uspěl, mohl by požadovat odškodné za neoprávněné použití svého duševního vlastnictví, kdykoli by někdo jiný „paroháče“ veřejně udělal. Patentový úřad bude muset vzít v úvahu při svém přezkoumání Simmonsovy žádosti řadu okolností, například i fakt, že v americkém znakovém jazyce znamená toto gesto vyjádření lásky. Italové jím zase dávají najevo, že je někdo skutečný paroháč, tedy že ho jeho žena podvádí. The Hollywood Reporter také uvádí příklad singlového obalu The Beatles z roku 1966, kde „paroháče“ na fotografa dělá John Lennon.

Martin Zoul

(Navštíveno 958krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články