Formule jménem Royal Republic zastaví opět v českých boxech

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.11.2017

Šíří svou slávu takřka po celém světě rychlostí světelného paprsku, hlavně díky výbušné energii, neodolatelnému šarmu a arsenálu skladeb, které míří na vaše hlavy jako rakety. Repertoár švédského kvarteta je ovlivněn převážně funkem, britpopem i punkem a na koncertech dávají tuhle směsici žánrů řádně na odiv. Royal Republic se dali dohromady v roce 2007 a jejich sound osvěžil: hráli skvěle a trochu jinak. Reakce na debutový singl All Because Of You ze září 2009 byly vynikající. Rozeklané kytarové šlehy a bodance s rachotícím zvukem basové kytary podtržené přesnými údery bicích a na první poslech rozpoznatelným zpěvem Adama Grahna namíchaly bezchybnou.

Adam stylovou směsici trefně komentuje: „„Rock je evidentně velice rozsáhlý žánr. My to kdysi nazývali rockem Chucka Norrise, pak kung fu rockem, variací je hodně. Nevím, je to rock, říkejte si tomu, jak chcete. Dokud se vám to líbí, tak je nám to fakt úplně jedno.“ Royal Republic získávali zkušenosti na samostatných koncertech i jako hosté – například u Biffy Clyro. Hudebními vzory kapely jsou mj. Hives nebo Danko Jones, ale i Metallica či Bob Dylan. Inspiraci berou také ve filmové hudbě. No – a k tomu přidejte špetku nejčernějšího black metalu!

České země jsou švédským bijcům zaslíbené. Letos se vrací už potřetí. Po únorovém koncertu, kdy málem zbourali plzeňskou „Lampu“, se v létě úspěšně zhostili role “černého koně” na Aerodrome Festivalu v pražských Letňanech. Nyní přijedou v rámci evropského turné znovu představit loňskou desku Weekend Man, a to hned na dvě scény. Nejprve 4. prosince rozproudí moravskou krev v brněnské Flédě a následující den přijedou tihle Švédové obléhat Prahu. Velký sál v Lucerně bude mít co dělat, aby tuhle nálož ustál.

Aleš Malár

(Navštíveno 54krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články