FOO FIGHTERS se po pěti letech vracejí do ČR!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.02.2017

O čem se nějakou dobu spekulovalo a co bylo přáním mnoha hudební fanoušků se stává skutečností. Američtí FOO FIGHTERS se po dlouhých pěti letech vracejí do ČR. 27. června zahrají v pražské O2 areně. Několikanásobní držitelé Grammy, jejichž nahrávky se po celé světě prodávají po milionech kusů, se do našich končin vydají v rámci svého světového turné. Vstupenky bude možné kupovat od středy 1. března v cenovém rozmezí 1.790 – 2.290 Kč.

V Evropě se kvinteto představí především na hudebních festivalech. Praha bude patřit mezi několik málo měst, kde kapela vystoupí v rámci sólového koncertu, na němž zazní všechny zásadní skladby z dlouholeté kariéry těchto rockerů. Od roku 1994, kdy kapela vznikla, vydali Foo Fighters osm studiových alb a řadí se mezi nejúspěšnější rockové skupiny. Současnou sestavu tvoří Dave Grohl (zpěv a kytara), Taylor Hawkins (bicí), Nate Mendel (basa), Chris Shiflett (kytara) a Pat Smear (kytara).

Spekuluje se, že parta okolo Dava Grohla pracuje na novém albu, tím spíš, když nedávno během unikátního koncertu v anglickém Frome zahrála dvě nové písně. Oficiální datum vydání deváté desky ještě není známo, ale vzhledem k oznámenému turné by se dalo předpokládat, že to Foo Fighters do jeho začátku stihnou.

Aleš Lochman

(Navštíveno 258krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články