Film Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50 skládá hold legendě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 14.04.2023

Loňské oslavy půlstoletí od vydání legendárního alba Kuře v hodinkách neméně legendární kapely Flamengo rezonují i letos! Zásadním dílem k tomu opět přispívá „omlazené“ Flamengo, které pod názvem Flamengo Reunion Session v sestavě s původními členy Vladimírem „Gumou“ Kulhánkem a Pavlem Fořtem stojí společně s Českou televizí a koproducentkou Petrou Macháčkovou za vznikem unikátního hudebního filmu Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50 v režii Michala Rákosníka. Snímek navazuje na loňské vydání alba Live i speciální koncerty k padesátinám „Kuřete“ a nabízí zajímavou kombinaci dokumentu o vzniku zásadního alba českého rocku a záznamu koncertu pokračovatelů původního Flamenga. Na premiéru filmu se mohou fanoušci těšit 21. dubna ve 20:40 na ČT art.

Flamengo nahrálo album Kuře v hodinkách na přelomu let 1971 a 1972. a členové kapely Ivan Khunt, Vladimír Mišík, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Pavel Fořt, Jaroslav „Erno“ Šedivý a Jan Kubík v té době netušili, že stojí u zrodu výjimečného a v budoucnu vysoce ceněného hudebního projektu. Skladby pro Kuře v hodinkách, až na jednu výjimku (Stále dál), otextoval o generaci starší, ale pro věc dokonalý básník Josef Kainar, výtečná muzika vznikla kompletně uvnitř Flamenga.

Kapela se bohužel rozpadla záhy po vydání LP debutu na jaře roku 1972. Při reedici alba v roce 2012 bylo Flamengo na krátký čas obnoveno a jen pro tu příležitost skupina odehrála společně s Mišíkovými Etc… několik vystoupení. Definitivní návrat na hudební scénu pak zažilo omlazené Flamengo na jaře 2021, kdy začalo vystupovat pod názvem Flamengo Reunion Session. Dnes hraje v sestavě Vladimír „Guma“ Kulhánek, Pavel Fořt, Jan Holeček, Jiří „Zelí“ Zelenka a Vladimír „Boryš“ Secký. V loňském roce kapela oslavila padesát let od vydání Kuřete v hodinkách speciálními koncerty a vydáním koncertního alba Live u Supraphonu.

K tomu byl natočen nový hudební film Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50. Tento dokument nechává diváky nahlédnout na vznik alba a jeho legendární osudy prostřednictvím vyprávění jednotlivých členů kapely. Kromě výše jmenovaných muzikantů přidali své vzpomínky na tehdejší dobu i další důležití protagonisté, třeba Vladimír Mišík, Karel Kahovec či mistr zvuku Petr Kocfelda.

premiéra fimu banner

red, foto Jiří Rolník

(Navštíveno 148krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články