Do kin přijde dokumentární film o životě Filipa Topola

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.08.2015

Na jednu z nejdůležitějších osobností českého kulturního života posledních čtyř dekád zasahující tři generace nelze zapomenout. Pro ty, kteří si rádi připomenou život a dílo svébytného umělce Filipa Topola, vstoupí do našich kin 24. září životopisný snímek.

Odkrývá spoustu okolností formujících jeho život. Jak se v jeho osudu odrážela doba před i po sametové revoluci, jeho posedlost hudbou, láska k Mozartovi, boj s vážnou nemocí – to vše a ještě mnohem více nabízí snímek Takovej barevnej vocas letící komety.
Filmem prostupují písně, které Filip Topol sám označoval za formu svých deníků. Dále jeho povídky, doplněné postřehy a vzpomínkami jeho přátel a kolegů. Nechybí ani celá řada záznamů rozhovorů se samotným umělcem, z nichž mnohé nebyly dosud zveřejněny.

Filip Topol 3

Film vznikl v produkci Romka Hanzlíka, Václava Kučery, Petra Kozy a v koprodukci České televize, Indies MG a Bio Art Production, bez kterých by byl svět chudší o zajímavou dokumentární sondu do duše nenahraditelného umělce.

Jan Noháč ze společnosti Aerofilms říká: Když svým charismatem a dílem dokážete sáhnout do duše někomu, koho ani osobně neznáte, můžete v jeho životě hrát spoustu rolí. Možná jste pro něj něco jako starší brácha, platonický milenec, dobrý kamarád, nedostižný vzor… každopádně důležitý člověk. “

Psí vojáci

Jan Noháč pokračuje: “Filip Topol byl takovým vzdáleným přítelem tisíců lidí několika generací. Když odešel, zůstalo mimořádné dílo, ale také touha dozvědět se víc o tom, jaká vlastně tahle výjimečná osobnost byla. To je ostatně patrné z reakce fanoušků, kteří prostřednictvím serveru Hithit složili dohromady skoro půl milionu korun a umožnili vznik filmu.
I my máme Filipa Topola moc rádi a i my chceme, aby nám ještě povídal o hudbě, o životě, o láskách a radosti a smutku. O tom, jak to všechno souvisí a jedno bez druhého nemůže být. Proto jsme v tomto případě nad distribucí vůbec neváhali.” 

Jindřich Švehla

(Navštíveno 446krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články