Festival Boskovice startuje již v pátek

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.08.2020

Město Boskovice od 28. do 30. srpna rozezní Květy, Beata Hlavenková & Kapela Snů, Povodí Ohře, Mucha nebo I Love You Honey Bunny. Na programu nebudou chybět ani výstava fotografií Jindřicha Štreita a Agnieszky Traczewske, Divadlo Naboso, profil režiséra Juraje Herze, koncerty, literární čtení, přednášky, filmová promítání, divadelní představení, dílny nebo tradiční komentovaná prohlídka židovské čtvrti.

Osmadvacátý ročník festivalu přináší fokus na polskou historii a kulturu, proto v jeho rámci vystoupí bluesmani Forsal, mezižánroví Max Bravura a Ciśnienie, alternativní dívčí duo Omayu nebo projekt Tokka. Na divadelní scéně odehraje spolek Jedl (Lucie Trmíková, Václav Rašilov, Kajetán Písařovic, Martin Dohnal) hru Miláček/píseň písní na motivy básnického dramatu Karoła Wojtyly, pro malé i velké je nachystána polská pirátská pohádka Vyprávění starého piráta.

Jako každý rok hostí festival česko-německou jazzovou scénu, kterou letos zastupují Rau-Dorsch Free-Company, MarZ, EUPHORIUM_freakestra a také “improvizační manufaktura” – spontánní muzicírování bez hranic českých a německých vystupujících. Kompletní program a předprodej vstupenek na Festival pro židovskou čtvrť Boskovice, který pořádá  Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, naleznete na webu přehlídky.

red, foto Karel Šuster

(Navštíveno 41krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články