Fenriz z Darkthrone zahájil nechtěnou politickou kariéru

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.09.2016

Ne každý blackmetalový guru musí vymetat kriminály. Gylve Fenris Nagell s kultovními DARKTHRONE i v dnešní době natáčí desky, které náročné a ortodoxní posluchačstvo „černého“ žánru pořád bere za své, i když od extrémního zla kapela pokročila k oslavě metalu jako takového. Fenriz si jako hudební fanatik a fanoušek na nic nehraje a fandové ho i proto zbožňují.

Jak se však ukazuje, rádi ho mají i lidé v jeho bydlišti. Fenriz vesele zahrádkaří v norském městečku Kolbotn a aby toho nebylo málo, pro příští čtyři roky bude patřit do jeho zastupitelstva. Pravda, přišel k tomu tak trochu jako slepec k houslím, ale to už na věci nic nemění.

 

Sám Gylve vysvětluje, že jej oslovili s tím, jestli nechce být na listině záložních zastupitelů. A protože si myslel, že bude někde na konci seznamu a tím pádem nebude mít žádné povinnosti, jednoduše na celou věc kývl. O tom, jak tuhle výzvu vzal vážně, svědčí jeho volební kampaň. Její heslo „Prosím, nevolte mě“ a doprovodná fotografie s kočičkou však paradoxně zafungovala a lid si jej zvolil.

Krom muzicírování a běhání po krámech s muzikou tak bude muset Fenriz občas chodit i na jednání. Jestli to v Norsku funguje podobně jako u nás, mohlo by to být ku prospěchu Darkthrone. Vždyť kde může člověk načerpat víc nenávistných myšlenek než v politice?

Demi Mortuus

(Navštíveno 300krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články