Fanoušek Beatles prodává 15 000 upomínkových předmětů

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.12.2016

Francouzský fanoušek THE BEATLES Jacques Volcouve dává do aukce 15 000 desek, podepsaných knih, plakátů, autogramů a dalších suvenýrů. Aukce proběhne v březnu 2017 v prestižním pařížském aukčním domě Drouot. V rozhovoru pro Observer řekl: „Beatlemánie mě kdysi zachvátila a nikdy jsem se z toho nevyléčil. Poslechl jsem si album a muzika byla neuvěřitelná. Od té chvíle jsem chtěl všechno, co mělo spojitost s Beatles: desky, novinové výstřižky, plakáty, prostě všechno.“ Guardian píše, že Volcouve se stal jedním z předních francouzských odborníků na Beatles již na počátku sedmdesátých let, když upozornil jedno francouzské rádio na chyby v seriálu o Beatles z dílny BBC, a následně byl pozván do studia.

„Chtěl jsem sdílet své nadšení pro Beatles a zajistit, aby se o nich říkaly pouze pravdivé informace. Přinesl jsem některé ze svých nahrávek, rádio vzalo něco ze svých archivů a přidal jsme ten materiál k seriálu BBC The Beatles Story. Původních 12 hodin se rozrostlo na celých 18 hodin v naší verzi. Mělo to takový úspěch, že ještě tentýž rok se to dvakrát vysílalo znovu. Od té doby jsem byl všude představován jako specialista na Beatles,“ prozrazuje Jacques. Osobně se setkal s Paulem, Georgem, Ringem a údajně i s Yoko Ono. „Beatles způsobili uměleckou renesanci. Všechno, co máme dnes, z nich umělecky vychází.“

Nakonec mu prý pověst beatlovského odborníka začala trochu překážet, když sháněl civilní zaměstnání a neustále byl schopen mluvit jen o Beatles. „John jednou napsal Ringovi nepublikovanou píseň o tom, že život začíná ve čtyřiceti. Pro mě začne v šedesáti. Budu dál milovat Beatles, ale moje sbírka mě nyní škrtí jako chapadla chobotnice. Doufám, že mi prodej vydělá dostatek peněz, abych mohl v klidu dožít a má sbírka začne žít novým životem v rukou někoho jiného,“ řekl Volcouve.

Aukce proběhne v hotelu Drouot 18. března.

Jan Tesař

(Navštíveno 240krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články