Evropské turné zavede The Residents i do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.05.2021

Sanfrancisští The Residents ohlásili termíny evropské “šňůry” DOG STAB! – The 50th Anniversary Tour, v rámci které nevynechají ani Prahu. Původně bylo turné plánováno na začátek roku 2021, ale kvůli pandemii koronaviru bylo přeloženo. The Residents, kteří jsou klíčové anonymní hudebně-výtvarné seskupení s přesahy do výtvarného umění, performance, divadla a videoartu, vystoupí v rámci koncertního projektu Prague International Bluenight agentury Liver Music 26. ledna 2022 v Paláci Akropolis v Praze.

Pro The Residents možná globální pandemie nebyla velkým překvapením. Ve svém koncertním programu In Between Dreams z roku 2017 členové kapely vyměnili své slavné masky ve tvaru očních bulv za morové masky ze 17. století, jako by celou koronavirovou situaci předvídali. Tajemná kalifornská skupina, které se již půl století daří tajit jména členů, se tradičně zdráhá odhalit podrobnosti o novém programu. Jejich mluvčí o plánované show kapely však uvedl: „DOG STAB! Tour oslaví zvláštních a nepravděpodobných padesát let existence The Residents jak písněmi z klasického období kapely, tak nejnovějším albem. Kromě známých songů z kultovního alba Duck Stab! z roku 1978 kapela představí také hudbu z alba Metal, Meat & Bone, které vyšlo v létě roku 2020. Vždy nepředvídatelná show bude obsahovat v tomto kuriózním a jedinečném karnevalu chaosu také několik neočekávaných překvapení.”

„The Residents byli vůbec první kapelou, kterou jsme do Česka přivezli, v té době ještě s Davidem Gaydečkou a dnes již zesnulým Romkem Hanzlíkem. Tenkrát nám tak učarovali, že jsme vznikající agenturu pojmenovali po jejich desce – Liver Music. The Residents nás tak provázejí od začátku a já se nemůžu dočkat jejich aktuálního koncertu,“ říká Radim Svatoň, ředitel agentury Liver Music, která pražský koncert pořádá.

Není pochyb o tom, že album Metal, Meat & Bone (2020) je dalším milníkem jejich kariéry. Kapela vypráví příběh zapomenutého albínského bluesového hudebníka Alvina Snowa alias Dying Doga, který po sobě zanechal sérii nepublikovaných nahrávek a beze stopy zmizel po smrti svého velkého vzoru Howlin’ Wolfa. Na tomto CD The Residents představili dlouho ztracené původní nahrávky Dying Doga. Na svém evropském turné zazní nejen různé verze bluesových písní Dying Doga, ale také skladby z jejich alba Duck Stab! (1978), na něž odkazuje i název turné.

Vstupenky na pražský koncert lze zakoupit v předprodejní síti GoOut.cz.

The Residents - Palác Akropolis

red, foto NetwIN production

(Navštíveno 65krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články