Eric Sardinas opět míří do Čech

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.04.2016

Začátkem května se u nás po čase znovu představí americký bluesrockový kytarista a zpěvák ERIC SARDINAS. Se svým doprovodným bandem (Paul Loranger – baskytara a Demi Lee Solorio – bicí) vystoupí 4. 5. v pražském klubu Exit-us a o den později pak v House Of Blues v Plzni. Na obou koncertech bude Sardinasovi předskakovat skupina LOKOMOTIVA PLANET v čele s „českým Zakkem Wyldem“ Vladimírem Dvořákem; v Praze dále vystoupí také legendární PUMPA a v Plzni PALICE.

Eric Sardinas se narodil v roce 1970 ve Fort Lauderdale na Floridě. Proslavil se svou hrou na elektrickou resofonickou kytaru a divokými živými koncerty. Začal hrát už v šesti letech a byl ovlivněn nahrávkami nejslavnější představitelů Delta blues, jako byli Charlie Patton, Big Bill Broonzy, Muddy Waters a dalšími. Ačkoli původně levák, na kytaru hraje na pravou ruku, což patrně pomohlo vytvořit jeho jedinečný styl.

Na počátku devadesátých let se zjevil jako bluesman z dob dávno minulých. Návštěvníci klubů a kritici sršeli chválou na adresu nováčka s virtuózním slidekytarovým stylem, chraplavým hlasem a bluesrockovými skladbami hnanými jakoby dieselovým motorem. Než se usadil v Los Angeles, putoval po celých Spojených státech. Vystupoval s akustickou kytarou po ulicích, než se na jednom jam sessionu seznámil s baskytaristou Paulem Lorangerem. Společně s bubeníkem pouze v tom nejzákladnějším triu běžně absolvovali téměř 300 koncertů ročně a Sardinas byl uváděn jako jeden z nejčastěji vystupujících umělců v L.A. V roce 1999 vyšlo jeho debutové album Treat Me Right s hostujícími renomovanými kytaristy Hubertem Sumlinem a Johnnym Winterem. Po vydání prvotiny Sardinas absolvoval velké turné po Spojených státech, Evropě, Austrálii a Asii.

Od té doby odehrál bezpočet koncertů po celém světě, mimo jiné jako speciální host na světovém turné Stevea Vaie a coby hvězda mnoha velkých festivalů. Zúčastnil se také americké části hvězdného kytarového projektu G3 a vysoce ceněné je i jeho koncertní DVD, natočené německou televizí v rámci kultovního projektu Rockpalast.

(Navštíveno 161krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články