Eric Clapton bojuje s nemocí

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.06.2016

Jedenasedmdesátiletému Eriku Claptonovi vyšla 20. května povedená novinka I Still Do, ale žádné koncertní turné aktuálně nechystá, protože má problémy s hraním na kytaru. „V posledním roce mě hodně trápily bolesti. Začaly v zádech, ale postupně se u mě začala projevovat nemoc, které lékaři říkají periferní neuropatie – to máte často pocit, že do nohou dostáváte elektrické šoky,“ svěřil se kytarista magazínu Classic Rock.

Jeden z největších rockových kytaristů, který před svou sólovou dráhou hrával s Yardbirds, Mayallovými Bluesbreakers, Cream i Blind Faith, zmínil, že se už musel vypořádat i s dalšími věcmi souvisejícími se stárnutím. Největší problém však zřejmě představuje periferní neuropatie, která se projevuje sníženou citlivostí a bolestí, postihující především ruce a nohy. Onemocnění může spustit řada faktorů včetně expozice toxickými látkami a u Claptona přicházely dříve v úvahu alkohol, kokain i heroin.

Jisté naděje umělci dává to, že v některých případech se zdravotní stav postupně zlepší a vhodné léky mohou přidružené bolesti mírnit.

Pavel Víšek

(Navštíveno 561krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články