Dvojice Disclosure se vrací do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.02.2016

Elektronická taneční hudba patří do klubů, existují ale projekty, jejichž věhlas komorní klubové prostředí poněkud přerostl. Platí to i o britské sourozenecké dvojici DISCLOSURE, která míří do Prahy na svůj druhý tuzemský koncert. Poprvé tu bratři Guy a Howard Lawrenceovi vystupovali v roce 2014. Pro velký zájem musel být koncert přeložen z klubu Roxy do podstatně většího SaSaZu. Tentokrát si pořadatelé troufají rovnou na Malou sportovní halu v areálu pražského Výstaviště.

Disclosure k nám přijedou živě představit skladby ze své loňské desky Caracal. Bratři Lawrenceovi na ní pokračují v tom, čím si udělali jméno, tedy v kombinování postupů klubových elektronických žánrů, jako jsou house nebo UK garage, s popovými vokály.

Začalo to už v roce 2013, kdy Disclosure vydali veleúspěšnou prvotinu Settle. Na ní se v roli hostujících vokalistů představili např. Sam Smith, Jessie Ware nebo Aluna George. Na desce Caracal z osvědčené sestavy zbyl pouze Smith, mezi dalšími spolupracovníky je tu třeba zpěvačka Lorde nebo zpěvák a producent The Weeknd.

Předskokanem Disclosure bude na jejich druhém pražském koncertu Kanaďan Pomo. Ten ve své tvorbě kříží elektronickou hudbu s hrou na živé nástroje. Čerpá přitom jak z aktuálních trendů v taneční elektronice, tak z odkazu hudby 70. a 80. let.

Martin Zoul

(Navštíveno 96krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články