Druhý díl nejčernější spolupráce Teha Tearda a Blixy Bargelda

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.05.2016

Před třemi lety spojili svůj talent a um Teho Teardo a Blixa Bargeld z Einstürzende Neubauten. Vytvořili poetické album Still Smiling, které i přes nepřeslechnutelně temný základ dokázalo melancholicky pohladit posluchačovy bolístky. Často mívají boční aktivity muzikantů jepičí život, leč pouto mezi těmito dvěma chlapíky se zdá dostatečně silné jak na osobní, tak na umělecké úrovni. Letošní duben díky tomu přišlo na svět jejich druhé dítko, které dostalo jméno Nerissimo.

Už samotný titul naznačuje, že jeho obsah bude černější než černá barva. Právě téhle námi oblíbené barvě bude totiž novinka údajně věnovaná a můžeme být jen zvědavi, jak ji tahle svérázná dvojice dokáže zhudebnit. O jejich vyjadřovacích schopnostech v tónech není třeba pochybovat a rozhodně ani není na místě obava z nějaké prvoplánové „temnoty“. Na nahrávce znovu zazní spousta klasických nástrojů a pro lyriku bude opět využita angličtina, němčina i italština.

Užití těchto řečí může symbolizovat i cestu mezi Římem a Berlínem – městy, v nichž bylo album nahráno. Při tvorbě obalu novinky se tvůrci nechali inspirovat obrazem Hanse Holbeina mladšího nazvaným Velvyslanci (1533). V něm se dají najít odkazy na filozofii, náboženství, smrtelnost i iluze, které zároveň propojují některé myšlenky nového materiálu. Až budete mít některý večer klid, zhasněte světla, nadechněte se a vpusťte do sebe Nerissimo.

Demi Mortuus

(Navštíveno 165krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články