Doctor Victor vystoupí ve Foru Karlín jako zvláštní host kapely Nazareth

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.08.2021

Legendární skotská skupina Nazareth bude 30. září koncertovat v pražském Foru Karlín. Dorazí v rámci světového turné Tattooed on My Brain, na kterém slaví padesát let existence. Publikum jí bude v české metropoli rozehřívat ostřílené domácí trio Doctor Victor.

Doctor Victor jsou pro Nazareth přirozenou volbou hlavně proto, že tuzemská kapela dlouhodobě spolupracuje s Danem McCaffertym, který byl frontmanem Nazareth přes čtyřicet let. Ze skupiny odešel ze zdravotních důvodů v roce 2013. „Doctor Victor jsou úžasní lidsky i hudebně. Navíc skládají perfektní songy. Oblíbil jsem si hlavně skladbu StandUP,“ říká McCafferty, který si kapelu vybral například pro nahrávání sólové desky Last Testament (2019). V Praze pak společně natáčeli klip k písni Tell Me, kde si zpěvák zahrál bezdomovce.

Dan McCafferty svým charakteristickým vokálním a pódiovým projevem inspiroval řadu známých umělců, mezi mezi něž bezpochyby patří i Brian Johnson z AC/DC či Axl Rose neméně kultovních Guns N’ Roses. A ať už je to osud, nebo jen zvláštní náhoda, právě Doctor Victor předskakovali AC/DC na jejich pražském koncertu, kde Johnsona za mikrofonem nahradil právě Rose.

Zdá se, že rockové legendy mají na trojici kolem zpěváka a kytaristy Vojty Bureše, zálusk. A není se čemu divit. Syrovým kytarovým zvukem a jedinečným stylem se Doctor Victor řadí k posledním kapelám, které hrají rock’n’roll v pravém slova smyslu, a na rozdíl od moderních rockových hudebních konvencí se vracejí ke kořenům tohoto žánru.

Kapela má za sebou tři turné po Velké Británii, vystupovala na mezinárodním veletrhu hudby NAMMShow v Kalifornii a ve slavném klubu Whisky a Go Go v Los Angeles. Její singl Can’t Stop Rock’n’Roll uspěl v mezinárodní skladatelské soutěži John Lennon Song Writing Contest v New Yorku. V porotě tehdy zasedly světové hudební hvězdy jako baskytarista Red Hot Chili Peppers Flea, George Clinton nebo další skvělý basák Bootsy Collins.

I přes pandemická omezení kapela momentálně vystupuje na zahraničních festivalech, kde dostává od organizátorů hlavní hrací čas. „Jsem vděčný za to, že můžeme s kapelou v této době hrát, a to i v zahraničí. Nedávno jsme byli ve švýcarské Basileji a skvělou reakci publika a organizátorů jen tak nedostaneme z hlavy. Nabili nás na další koncerty, které teď máme před sebou. Čeká nás ještě Německo a Rakousko,“ těší se Vojta Bureš. V Německu se Doctor Victor na přelomu srpna a září uvedou hned na několika hudebních přehlídkách a v Rakousku bude kapela headlinovat festival Mürz Rock.

NazarethwithspecialguestDOCTORVICTOR-2021

red, foto archiv kapely Doctor Victor

(Navštíveno 48krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články