Do kin míří dokument o životě Davida Bowieho

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.01.2017

I přesto, že výstava (a celosvětová premiéra dokumentu) s názvem David Bowie Is proběhla ve Victoria & Albert Museum v Londýně v roce 2013, do českých kin přichází snímek až letos. Možná za tím stojí nedávné nečekané zpěvákovo úmrtí a zvýšený zájem o jeho osobu, každopádně 3. ledna má v našich končinách premiéru film David Bowie je…, který na ploše sta minut mapuje život a dílo tohoto výjimečného umělce.

Film natočený na závěrečném galavečeru výstavy v Londýně komentují vzácní hosté – legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely PULP Jarvis Cocker. Režie snímku se ujal držitel ceny BAFTA a režisér zahajovacího ceremoniálu OH v Londýně Hamish Hamilton.

Samotná výstava byla nejúspěšnější v historii zmíněného muzea. Představila obdivuhodnou sbírku ručně psaných textů, originálních kostýmů, fotografií, filmů, hudebních videoklipů, Bowieho vlastních nástrojů či přebalů alb přímo z David Bowie Archive. Záznam zavede diváky na fascinující cestu napříč okouzlující expozicí a publikum se od hostů dozví příběhy některých klíčových objektů, které dokumentují zpěvákovu uměleckou kariéru. Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marsh pak nabídnou odborný pohled jak na nejznámější hudební videa a originální kostýmy, tak i na osobnější předměty, jakými jsou ručně psané texty či deníkové záznamy, odhalující kreativitu a vývoj Bowieho nápadů. „Film má navíc fantastický soundtrack,“ dodávají.

bowie-plakat

 David Bowie zemřel 10. ledna loňského roku, kdy ve věku 69 let podlehl rakovině jater. Posledním hudebním počinem tohoto nezapomenutelného hudebníka je album Blackstar, které vyšlo několik dnů před jeho smrtí a jako jediné se umístilo na první příčce prodejnosti ve Spojených státech. Unikátní dokument tak fanouškům, kteří nezapomínají, představí padesátiletou zpěvákovu kariéru zase v jiném světle.

David Bowie Is – trailer

 David Bowie – Life on Mars?

 

Aleš Lochman

(Navštíveno 264krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články