Do aukce jde první nahrávka The Beatles

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.02.2016

V aukční síni v britském Warringtonu bude 22. března zřejmě velmi rušno. Bude se zde totiž dražit LP, které THE BEATLES nahráli v roce 1962, ještě když působili pod názvem Paul McCartney & the Beatls. Jak udává server NME, má se jednat o vůbec první vylisovanou nahrávku, kterou The Beatles vytvořili.

Svatý grál diskografie liverpoolského kvarteta obsahuje písně Till There Was You a Hello Little Girl a aby toho nebylo málo, je na obalu desky také rukopis manažera Briana Epsteina. Nahrávka vznikla v Londýně a následně s ní pánové zkoušeli štěstí u producenta Georga Martina. O vinylu se dlouhé roky nevědělo, měl ho u sebe doma Les Maguire, klávesák kapely GERRY AND THE PEACEMAKERS. Tomu se do rukou nahrávka dostala v roce 1963 poté, co mu jí dal Epstein. Deska nakonec skončila u Maguireho vnučky.

Pokud máte o tuhle raritku zájem, budete ale muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Podle prvních odhadů by se měl totiž vinyl vydražit za částku kolem 10 tisíc liber, což je v přepočtu přes 344 tisíc korun.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 365krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články