Dirty Pictures vydali novou skladbu po dvaceti letech

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.12.2015

Začátkem prázdnin vydala na iTunes a hudebních streamovacích serverech rocková skupina DIRTY PICTURES první novou skladbu po dvaceti letech. Jmenuje se Letiště a frontman Huckleberry Dirt, rodák z New Yorku, v ní poprvé zpívá česky (!). Sám k tomu říká: „Česky sice jakž takž mluvím, ale psát a zpívat v češtině je pro mě úplně nový rozměr.“ Text napsal společně se spoluhráčem z DIRTY PICTURES Zdeňkem Markem.

Skupina DIRTY PICTURES vznikla v Praze v létě 1992. V roce 1994 se stala první českou skupinou, jejíž videoklip (konkrétně ke skladbě Custom Auto) byl vybrán do výročního výběru Best of na MTV Europe Alternative Nation.

http://www.youtube.com/watch?v=n5-7C41ifyA

Víc než dvacet let starý klip. Hudebně i po tolika letech překvapivě funguje.

Za svoji existenci stihla vydat album Escape From Slapy Lake (1993) a třípísňové EP o dva roky později. Následoval rozpad, Huckleberry se vrátil do New Yorku a jednorázový koncertní návrat se uskutečnil až v roce 2013 v pražském Rock Café.

Kapela dnes hrající ve složení Huckleberry Dirt (voc, g), Eric Grossman (g), Lukáš Vincour (dr) (jinak PIPES AND PINTS, BOY nebo HANBA) a Zdeněk Marek (bg) byla úspěchem vystoupení tak překvapena, že ji to nakoplo k další činnosti. „Být zase jako Dirty Pictures bylo naprosto vzrušující. Jsem rád, že máme konečně písničku v češtině. A taky doufám, že Letiště  bude počátek nového alba kapely,“ nechal se slyšet Dirt. A nedosti na tom, na podzim se uskuteční další koncert DIRTY PICTURES!

Petr Korál
Nový singl Letiště tady:

http://www.youtube.com/watch?v=_q8qUEMr1h8

(Navštíveno 576krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články