DEEP PURPLE Live! Konec se bude nejspíš odkládat...

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 23.05.2017

Praha, O2 Arena, 22.05.2017

Publikum Deep Purple na experimenty moc není a vzhledem k tomuto faktu volba předkapely byla víc než povedená. Kanadské kvarteto Monster Truck hrálo dřevní, místy dřevorubecký hard rock a naprosto zaslouženě sklidilo ovace. Proč jsou v kapele i hammondky, to ví možná jenom oni sami, každopádně zní hodně dobře a na předkapelu měli i velmi slušný zvuk.

Deep Purple začali otvírákem Time for Bedlam z nové desky InFinite, ze které zahráli celkově čtyři skladby a od začátku bylo jasné, že velká překvapení se dít nebudou. Rockoví veteráni již léta předvádějí svůj hodně vysoko nastavený standard a stavějí, ostatně jako vždy, na hráčské virtuozitě. Vše je nastaveno tak, aby Ianu Gillanovi, kterému je stejně jako Rogeru Gloverovi 71 let, byl dopřán dostatek času na odpočinek mezi skladbami a šrámy času na jeho hlasu byly znát co nejméně. Tomu odpovídá i chytře sestavený setlist, kde jsou staré klasiky jako Fireball, Bloodsucker, Strange Kind of Woman nebo Lazy prostřídány s novějšími peckami jako Hell to Pay nebo Uncommon Man z předposlední desky, kde moc velké výšky nejsou, a tak souboj s časem Mistr zpěvák Gillan vyhrál i tentokrát s velkým přehledem. Svou brilantní hru předvedl současný tahoun Deep Purple klávesista Don Airey, který opět nezapomněl zakomponovat Vltavu do svého sólového bloku, a tak náležitě zvedl náladu v téměř vyprodané hale. Pak následovala smršť osvědčených hitů jako Perfect Strangers, Space Truckin´ a končilo se Smoke on The Water, kdy publikum v refrénu svou kytarou rozezpíval Steve Morse, který na rozdíl od minulosti méně sóluje a drží se více v pozadí. Přídavek byl stejný jako na minulém turné – Hush a Black Night, ke kterému intro obstaral basovým sólem Roger Glover.

Z toho, jak vysoký je zájem diváků a v jak dobré formě se Deep Purple stále nacházejí, lze soudit, že rozlučkové turné se protáhne asi na hodně dlouho a není vyloučeno, že jsme je u nás neviděli naposledy. Bylo by to fajn, protože koncert byl velmi, velmi dobrý, ale tato kapela má v sobě stále potenciál na zcela výjimečné koncertní zážitky.

Text: Ivan Ivanov, foto: Michal Straka

 

(Navštíveno 397krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články