David Byrne napsal muzikál o Johance z Arku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.05.2016

David Byrne je jedním z hudebníků, kteří se rozhodně nebrání tomu zkoušet různé polohy své tvorby. Nejnovějším projektem někdejšího frontmana TALKING HEADS je muzikál na motivy života Johanky z Arku, který bude mít premiéru na jaře 2017 v newyorském divadlu The Public Theater. Byrne na něm spolupracoval s týmem, který se podílel i na jeho předchozím muzikálu Here Lies Love o někdejší manželce filipínského diktátora Imeldě Marcos.

Na svých wbeových stránkách Byrne vysvětlil, co ho právě na příběhu Johanky z Arku zaujalo. „Je to příběh obyčejné mladé dívky, která druhé inspirovala k činům – k tomu, aby se zbavili tyranů a začali sami rozhodovat o svých životech,“ píše hudebník. Láká ho i fakt, že jde o příběh všeobecně známý, a to především kvůli svému tragickému vyústění. „Všechno, co se (v muzikálu) stane, bude působit jako nezvratné kroky směrem k předem rozhodutému finále.“

V rámci muzikálu se Byrne zabýval studiem historických materiálů, které se Johanky z Arku týkají. Církevní proces, ve kterém Johanka čelila obvinění z kacířství a který ji nakonec odsoudil k trestu smrti upálením, byl podle Byrnea prvním podobným procesem, který byl podrobně zdokumentován. O tom, kdo bude francouzskou národní hrdinku v muzikálu představovat, se hudebník nezmiňuje. Uvedl jen, že představení bude mít podobu koncertu mladé zpěvačky a její kapely, jehož vyvrcholením bude zpěvaččina poprava.

Martin Zoul

(Navštíveno 119krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články