David Byrne na březen přichystal nové album

Rubrika: Novinky, publikováno: 13.02.2018
LONDON, ENGLAND - AUGUST 17:  David Byrne poses in the "David Byrne Reading Lounge" at the Meltdown Festival launch at Southbank Centre on August 17, 2015 in London, England.  (Photo by Ian Gavan/Getty Images)

Bývalý frontman novovlnné kapely Talking Heads na hudbu nijak nezanevřel, což potvrzují třeba společná alba Everything That Happens Will Happen Today (2008) s Brianem Eno, Here Lies Love (2010) s Fatboyem Slimem a Love This Giant (2012) s písničkářkou St. Vincent, ale faktem zůstává, že poslední sólovkou je stále ještě Grown Backwards z roku 2004.

Deset původních skladeb na novince American Utopia pochází z Byrneho autorské dílny, jen skladbu Everybody’s Coming To My House s hostujícím Happou Isaiahem Barrem, který je hvězdou labelu Ninja Tune, podepsal napůl s dlouholetým parťákem Brianem Eno. Na desce se podílela řada nových jmen, třeba americký klávesista a producent Doveman, anglický DJ Jam City nebo jeho krajánek, písničkář Jack Peñate. Charakteristický rukopis Davida Byrneho však zůstává nezměnitelný, což potvrzuje i první video.

 

Pavel Víšek

(Navštíveno 36krát, z toho 1krát dnes)
0