Dan Šustr z Tiché dohody připravuje sólové album

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.02.2019

Kytarista a zpěvák Dan Šustr ze skupiny Tichá dohoda, kterou založil už v roce 1986, bude ve svých třiapadesáti letech debutovat jako sólista.

Při skládání se mi občas povede složit něco, co mi nezapadá do koncepce Tiché dohody,“ objasňuje Šustr, co ho k realizaci prvního samostatného alba vedlo. „Jedná se hlavně o textová témata nevhodná pro ženskou interpretku. Protože jsem ve skupině původně figuroval jako zpěvák, některé starší skladby z 80. let jsme přezpívali (Přátelé, Milion tajemství) a v 90. letech jsem to řešil zpravidla tak, že jsem si nechal jednu píseň, kterou jsem nazpíval na desce sám (Já a Lou Reed, East Side Story). Nikdy to však nebyl singl, protože Tichá dohoda byla vedená jako skupina se zpěvačkou. Nyní však mám vlastní label a můžu si dělat, co chci, tak jsem se rozhodl realizovat několik aktuálních plus tři starší skladby jako svoji ucelenou sólovou desku. Prostě jsem si natočil pár písniček, nedělal bych z toho žádnou velkou záležitost,“ uvádí Šustr a dušuje se, že nepomýšlí na regulérní sólovou dráhu ani na koncertní prezentaci skladeb z desky a fanoušky Tiché dohody ubezpečuje, že to činnost kapely nijak neovlivní. „Mám už připravené nové skladby i pro Dohodu, ty by se měly natočit v létě. Pokračujeme samozřejmě také v živém hraní. Pokud by se nějaká z mých sólových písniček líbila, zařadili bychom ji do repertoáru Tiché dohody.“

Ta vloni v říjnu vydala své poslední řadové album Hlasitá revoluce rovněž ve vinylové verzi (přesně rok po realizaci stejnojmenného CD) a natočila k němu již šestý videoklip, tentokrát ke skladbě Já a můj pes. Nové album skupina slibuje vydat ještě letos. Nejbližší koncert ji čeká 28. února v brněnském Kabinetu Múz.

Zde můžete slyšet pomyslnou první vlaštovku z chystané sólové desky Dana Šustra:

Petr Korál

(Navštíveno 183krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články