Další rána pro hudební svět. Zemřel legendární Prince

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.04.2016

V tuto chvíli není známo mnoho podrobností, ale zahraniční weby čerpající z různých zdrojů se shodují v jednom faktu. Zpěvák Prince byl nalezen ve svém nahrávacím komplexu Paisley Park Records v Minnesotě mrtev. Bylo mu 57 let. Úmrtí potvrdil zpěvákův agent.

Prince byl nedávno hospitalizován s příznaky chřipky, bojoval s ní několik týdnů a zrušil i dvě vystoupení.Minulou sobotu se zpět do komplexu, kde zároveň bydlí a nahrává, vrátil.

Zhruba v deset hodin dopoledne místního času na místo přijeli policisté i lékaři. Zástupce šerifa Jason Kamerud uvedl, že uvnitř našli mrtvou osobu. Proč a jak Prince zemřel odhalí nejspíš až nařízená soudní pitva.

Problémy s drogami?

Podle amerického serveru TMZ, který zprávu o úmrtí přinesl jako první, byl Prince týden před svou smrtí hospitalizován kvůli předávkování opiáty. Podle TMZ minulý pátek zpěvákovo soukromé letadlo nečekaně přistálo ve městě Moline. Ve zdejší nemocnici měl prodělat zákrok zvaný “save shot”, jenž se používá v případech, kdy je člověk předávkován opiáty. Prince měl po zákroku zůstat na dalších 24 hodin ve zdravotnickém zařízení, po domluvě byl ovšem propuštěn dříve. Podle zdrojů TMZ se hudebník po odchodu z nemocnice “necítil dobře”.

Bohatá kariéra

Extravagantní Prince, vlastním jménem Prince Rogers Nelson, ve své inovativní tvorbě skvěle kombinoval prvky funku, rocku či R&B. Své první desky vydával na přelomu 70. a 80. let, kdy měla jeho tvorba výrazně popový charakter. První velký úspěch mu přineslo jeho druhé album Prince, která obsahovalo hity jako I Wanna Be Your Lover nebo Why You Wanna Treat Me So Bad?. S obrovským úspěchem se setkala nahrávka Purple Rain, kterou Prince vytvořil pro stejnojmenný film. Za soundtrack si vysloužil i Oscara. Geniální multiinstrumentalista a v neposlední řadě také fenomenální kytarista se věnoval také produkci, spolupracoval též na soundtracku k filmu Batman z roku 1989. Za celou svou kariéru stihl prodat více než 100 milionů alb.

Před svou smrtí pracoval Prince na očekávaném životopisu The Beautiful Ones, který měl vyjít na podzim roku 2017, tedy jen pár měsíců před jeho 60. narozeninami. Na tiskové konferenci, která byla k ohlášení vydání knihy uspořádána v New Yorku, Prince uvedl, že se v životopisu bude zabývat obdobím od jeho první vzpomínky po vystoupení v přestávce Super Bowlu v roce 2007.

Milan Říský, Jakub Poštolka

(Navštíveno 2 429krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články