Dá se Gerard Way na hip hop?

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.08.2015

Frontman zaniklých MY CHEMICAL ROMANCE, který se loni úspěšně vydal na sólovou dráhu, pracuje na novém materiálu.

To by samo o sobě nebylo nic zvláštního. Překvapivé je ale jméno producenta, který Gerardovi ve studiu dělá společnost. Je jím totiž Mike Elizondo. Že nevíte, o koho se jedná? Pak vám napovíme.
Elizondo je osoba zodpovědná za veleúspěšný singl In Da Club od 50 CENTA a v minulosti pracoval s TWENTY ONE PILOTS a AVENGED SEVENFOLD, ale také s DR. DRE a EMINEMEM. Že by se Gerard Way dal na hip hop?

Gerard Way

Gerard Way

O spolupráci se rozpovídal i na Twitteru. „Dnes nahrávám s Mikem Elizondem a jeho partou skvělých lidí. Co se stane? Kdo ví,“ napsal zpěvák na sociální síť.

Jakkoli se tato informace na první pohled může zdát překvapivá, opak je pravdou. Way se nikdy netajil tím, že na své sólové dráze bude experimentovat a zkoušet nové věci. Jeho debut Hesitant Alien byl těžce ovlivněn britpopem a shoegaze scénou, což zaryté příznivce jeho předchozí tvorby s My Chemical Romance dost možná poněkud šokovalo.

Sázka na změnu zvuku mu ale vyšla, jeho sólová prvotina je silná deska, kterou ocenil nejeden hudební kritik. O tom, že se Gerardovi po rozpadu jeho kapely daří, se mohli dokonce letos v lednu přesvědčit i tuzemští fanoušci.

Ať už tedy spolupráce dopadne jakkoli, jedno je víceméně jisté. Výsledek bude diametrálně odlišný od toho, na co jsou posluchači od Waye zvyklí.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 295krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články