D Smack U oznámili plány na příští měsíce

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.05.2016

Pražská agentura D Smack U patří k nejaktivnějším pořadatelům koncertů v našem hlavním městě. V těchto dnech oznámila tři velká jména, kterými zpestří koncertní nabídku konce léta a pokročilého podzimu. 31. srpna se do Prahy vrátí američtí psychedeličtí rockeři THE BRIAN JONESTOWN MASSACRE, 16. listopadu k nám zavítá britský písničkář JAKE BUGG a 26. listopadu se znovu dočkáme rovněž jeho kolegy TOMA ODELLA.

The Brian Jonestown Massacre se pojmenovali podle kytaristy THE ROLLING STONES. V jejich čele stojí zpěvák a kytarista Anton Newcombe, který je také jediným stálým členem souboru s velmi proměnlivým obsazením. Kapela funguje od první poloviny 90. let a její bohatá diskografie nese stopy shoegaze, noise rocku i klasického rocku s ozvuky blues. Naposledy u nás Newcombe a spol. hráli v roce 2014, tentokrát vymění prostředí smíchovského Futura za přece jen o něco útulnější Lucerna Music Bar.

 

Jake Bugg je teprve dvaadvacetiletý mladík, který však má na svém kontě už dvě úspěšná alba a na cestě třetí. Novinka ponese název On My One a v rámci turné k ní se Bugg poprvé samostatně představí tuzemskému publiku (předtím vystoupí již v srpnu na tradičním festivalu Trutnoff Open Air). Jeho poprockové písně vycházejí z britské folkové tradice, zároveň ale nesou silné stopy country a blues. Dosud zveřejněné singly z chystané desky napovídají, že Bugg svému zvuku uhladil hrany a posunul se směrem k popovému mainstreamu, čemuž napovídá i místo konání jeho koncertu ve Velkém sálu pražské Lucerny.

 

To Tomu Odellovi je při jeho druhé pražské návštěvě i „velká Lucerna“ malá. V rámci turné ke své připravované desce Wrong Crowd vystoupí rovnou v Malé sportovní hale na Výstavišti. Písničkář na novince pracoval během pobytu v New Yorku a Los Angeles, kde našel útočiště před společenskými povinnostmi, které se na něj sesypaly po úspěchu jeho debutu Long Way Down. Spoluproducentem nového alba je Jim Abbiss, který v minulosti pomáhal u zrodu desek ARCTIC MONKEYS, KASABIAN nebo Adele.

Martin Zoul

(Navštíveno 124krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články