Co dělá Zvíře jménem Podzim o nedělích?

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 26.04.2017

ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM je projekt, za kterým stojí Jakub König (ex-OBŘÍ BROSKEV, jinak KITTCHEN), který v něm za pomoci spousty hudebních kolegů vdechl život neobvyklému tělesu, jež svou početností připomíná spíše orchestr než právoplatnou kapelu. První stejnojmenný singl byl premiérově představen v listopadu loňského roku (informovali jsme ZDE). Druhá skladba láká na album, které má vyjít letos na podzim, právě teď.

„Měli jsme v plánu velkolepý, monumentální snímek. Jenže nám obě vzducholodě shořely už v hangáru, a tak jsme se nakonec před pár dny s naší nastydlou animátorkou Lindou pustili do práce na tomhle jednoduchém lyric videu,“ prozrauje autor hudby, textu i obrázků König. Melancholická skladba, která je smutná až depresivní, se nese v duchu „podzimních“ písniček a bude nejlépe fungovat během chladných a propršených dní. Sám Jakub chce díky ní posluchačům pomoci třeba v pracovní výkonnosti: „Když si člověk zabulí u rádia při přípravě snídaně nebo v autě cestou do práce, pomůže mu to uvolnit všechny potlačený emoce. Což se může pozitivně podepsat i na pracovní výkonnosti, pokud vám jde zrovna o to. Chcete být lepší v práci? Plačte aspoň třikrát denně!“ Sám ale uznává, že Neděli v rádiích nebude možné slyšet v nějakých pravidelných rotacích, pokud vůbec.

Bezejmenné album projektu vyjde v listopadu díky labelu Indies Scope. Premiérově se ale projekt představí živě 1. července na festivalu Hradecký slunovrat, koncem prázdnin zase zahraje na Marienbad Film Festivalu.

Aleš Lochman

(Navštíveno 158krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články