Chystá se k vydání životopis The Stooges

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.05.2016

Vypadá to skoro na nějaké spiknutí: na obzoru je vydání další životopisné knihy s hudební tematikou. Tentokrát přišla řada na skupinu The Stooges, které bude kniha s názvem Total Chaos zasvěcena. Průvodcem po historii jedné z nejvýznamnější skupin rockové historie v ní nebude nikdo jiný než Iggy Pop.

Svým způsobem půjde o pokračování Popovy vzpomínkové knihy I Need More, která vyšla i česky pod názvem Chci víc. Na rozdíl od této kolekce více či méně nesouvislých příhod ze života rockového bouřliváka by měla novinka přece jen více připomínat tradičnější životopisy.

Zárukou toho by mělo být jméno Jeffa Golda, který knihu Total Chaos dal s týmem spolupracovníků dohromady. Gold je uznávaným historikem populární hudby; jeho kniha 101 Essential Rock Records nastavila vysoko laťku všem budoucím autorům podobných – knižních či časopiseckých – seznamů nejdůležitějších rockových desek všech dob.

Základem pro životopis The Stooges se staly rozhovory, které Iggy Pop poskytl Goldovi ve svém domě v Miami. Dalšími z těch, kteří se na vzniku knihy podíleli, byli například Joan Jett, Johnny Marr nebo Jack White. Právě Whiteovo vydavatelství Third Man Books knihu Total Chaos vydá. Na pulty by se měla dostat ještě před koncem roku.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 200krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články