Chester Bennington z Linkin Park spáchal sebevraždu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.07.2017

Další sebevražda na rockové scéně. Tentokrát se, podobně jako nedávno Chris Cornell, zabil Chester Bennington. Údajně se oběsil. Informaci o úmrtí potvrdil jeho kolega Mike Shinoda.

Jednačtyřicetiletý zpěvák byl nalezen mrtvý ve svém domě v Los Angeles. Jeho tělo se našlo před devátou hodinou ráno.

Bennington se oběsil v den, kdy by slavil narozeniny jeho blízký kamarád Chris Cornell.

Snímek obrazovky 2017-07-20 v 21.17.06

Americký server TMZ, který informaci o úmrtí Benningtona přinesl jako první, připomněl, že zpěvák několikrát v minulosti bojoval se závislostí na drogách a alkoholu. O sebevraždě měl přemýšlel již dříve, jako úvod uvedl, že byl v dětství sexuálně zneužíván starším mužem. Chester Bennington byl dvakrát ženatý a zanech po sobě šest dětí.

Zpráva o smrti frontmana jedné z nejvlivnějších rockových kapel minulé dekády přišla jen pár hodin poté, co Linkin Park vydali videoklip k písni Talking To Myself, složený ze záběrů z nedávného evropského turné. Populární formace v rámci turné vystoupila i v Praze. V současnosti se kapela připravovala na americkou část koncertní šňůry, která měla začít 27. července v Mansfieldu. Jen před pár dny se pak na Twitteru objevila fotografie ze studia, na níž Bennigton se Shinodou pózují s americkým rapperem a DJem Watskym.

Album Meteora, které Linkin Park vydali v roce 2003, patří mezi nejúspěšnější alternativní rockové desky v historii, na celém světě se ho podle údajů z roku 2013 prodalo více než 27 milionů kopií. Poslední deskou formace nejspíš zůstane nahrávka One More Light, která je silně ovlivněná současnou popovou hudbou.

Více informací připravujeme…

(Navštíveno 2 290krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články