Charismatický King Charles míří poprvé do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.04.2016

King Charles není pouze názvem jedné z nejoblíbenějších psích ras, ale také pseudonymem osobitého umělce z Londýna. Kromě toho, že ho nepřehlédnete díky příznačnému účesu, vás zaujme především svou romantickou směskou folk popu a indie rocku.

Do české metropole přijede sedmadvacetiletý muzikant historicky poprvé, a to ve středu 6. dubna. V prostorách klubu Roxy představí materiál ze svého debutu, ale i aktuální druhé desky Gamble for a Rose, na níž se podílel třeba Marcus Mumford. S jeho kapelou Mumford & Sons se King Charles v minulosti vydal na turné po USA a Velké Británii. Jako předskokan v Roxy vystoupí česká písničkářská naděje Thom Artway.

K fanouškům Charlesovy tvorby se řadí mimo jiné taky Tom Waits a Jeff Beck, kteří ho před šesti lety zvolili za vítěze soutěže International Songwriter’s Competition. „Tentokrát jsem se chtěl vrátit ke svým kořenům, co se zvuku a syrovosti týče. Šlo mi o to, aby byla nahrávka postavena především na samotných písních než na přehnané produkci,“ říká umělec na adresu svého nového alba.

Vstupenky na pražskou premiéru Kinga Charlese, kterou pořádají organizátoři festivalu Rock for People, lze zakoupit prostřednictvím sítě GoOut za 450 Kč.

(Navštíveno 184krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články