Čeští DOCTOR VICTOR zaujali AC/DC

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 21.02.2017

Pražská rocková kapela DOCTOR VICTOR byla v loňském roce vybrána samotnými AC/DC k předskakování na jejich vystoupení v Praze. Na Letišti Letňany měla tak šanci zahrát si před zraky více než čtyřiceti tisíc fanoušků této australské legendy. Nyní se kapela chystá vystoupit v rámci své první oficiální tour MUSIC IS MY DRUG na celkem 16 zastávkách po celé ČR.

Kapela vznikla v roce 2012 a během svého krátkého působení stihla nasbírat ocenění u nás i v zahraničí – 1. místo v Hard Rock Rising CZ, 2. místo v celosvětovém finále soutěže kapel v Thajsku a následně úspěch v USA se skladbou Beautiful Age v soutěže Unsigned Only. Za naději rockové hudební scény označují české power trio profesionální hudebníci od QUEEN nebo například tuzemská kapela LUCIE, která si pozvala DOCTOR VICTOR na své comebackové tour.

doctor-victor-2

Turné startuje 24. února v Lanškrouně a zahrnuje města jako Praha, Brno, České Budějovice a mnoho dalších.

DOCTOR VICTOR je pro mě velký objev. Vlastně bych nevěřil tomu, že se tak našlápnutá, divoká a dokonale stylová partička s výjimečným kytaristou a zpěvákem v jedné osobě v naší krásné zemi může objevit,  zmiňuje o kapele skladatel, kytarista a zpěvák LUCIE Robert Kodym.

„Na tour představíme naše skladby z digitálního alba 1ST PRESCRIPTION – první recept. Cílem  je oslovit každého, komu bije srdce pro rock‘n‘roll. Jsme připraveni a můžeme ordinovat!“ komentuje celou situaci lídr kapely Vojtěch Bureš.

AC/DC jsem poprvé viděl na pražském Strahově když mi bylo 10 let. Koncert se stal pro mě tehdy hlavním impulsem k tomu, abych se začal zajímat o hudbu. Když jsme se dozvěděli, že jim budeme předskakovat, přepadl nás absolutní pocit euforie,“ dodává Bureš.

Kapela vystoupí ve složení:

Vojtěch Bureš – zpěv, kytara

Jan Heřman – basová kytara

Jan Karpíšek – bicí

Redakce

(Navštíveno 695krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články