Cenu Apollo získali Please The Trees

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 05.03.2016

Držitelem hudební ceny Apollo za rok 2015 se stala skupina PLEASE THE TREES. Rozhodla o tom desetičlenná porota složená z hudebních publicistů. Kapelu ocenila za její čtvrté album Carp, které vydal loni v září label Starcastic Records. To přitom vzniklo víceméně náhodou – tříčlenná skupina odjela koncem roku 2014 na turné po Spojených státech, dva z domluvených koncertů jí ale odpadly.

Hudebníci se takto vyšetřený čas rozhodli strávit v detroitském nahrávacím studiu High Bias. Za dva dny tu vzniklo kompletní album, které patří k tomu nejlepšímu, co na poli tuzemské alternativní hudby v minulém roce vzniklo. Kromě aktuální ceny Apollo o tom svědčí i nominace na cenu Vinyla a na žánrového Anděla.

Please The Trees v letošním ročníku Cen Apollo porazili šestici konkurentů. Nominovaní byli například KITTCHEN, TATA BOJS nebo KVĚTY. Součástí výhry je částka 60 000 korun, kterou vítězné kapele věnuje Ochranný svaz autorský. Ceny Apollo se udílejí od roku 2012, letos byly tedy uděleny popáté.

Slavnostní večer se konal 3. března v pražském klubu Royal a vystoupila na něm většina nominovaných hudebníků. Absentoval jen DAVID KOLLER který se omluvil z rodinných důvodů. Záznam celého večera je ke shlédnutí na webových stránkách České televize, která o letošním ročníku natočila i hodinový dokument pro kanál ČT Art.

Martin Zoul

(Navštíveno 208krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články