Bruno Ferrari dává ochutnat z nové desky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.07.2017

„Man fatal“ české hudební scény Bruno Ferrari, alter ego Samira Hausera z již neaktivní VANESSY a MORTAL CABINET, vydá letos čtvrtou dlouhohrající desku. O té jsme už informovali, když kvůli ní rozjel crowdfundingovou kampaň na Startovači, kde jako odměnu nabízel svůj silikonový jazyk, znesvěcenou vodu nebo možnost povečeřet z jeho břicha . Kampaň byla uvozena videem, ve kterém si Ježíš pokrýval svá stigmata právě Samirovým jazykem, což bylo trnem v oku blíže nespecifikované mocné organizace, na jejíž popud muselo být odstraněno (také víte). Naštěstí se ale peníze podařilo vybrat a album nakonec bude.

První ochutnávka z nového materiálu nese název Sám doma a dává jasný obrázek, jak by mohla celá deska znít. Víme už totiž, že z producentské stoličky mají nový materiál na starosti guru české elektroniky Moimir Papalescu a legendární John Fryer, který stojí za zvukem takových jmen, jako jsou například NINE INCH NAILS, DEPECHE MODE nebo právě poslední desky zmíněných Mortal Cabinet či Vanessy. A je to znát!

Možná by stálo za zmínku, že John Fryer se v poslední době věnuje projektu BLACK NEEDLE NOISE, ve kterém si plní všechny hudební cíle, na které doposud neměl čas. Na každé skladbě spolupracuje s jiným zpěvákem či zpěvačkou, vyzkoušel si tvorbu materiálu všemožných žánrů a písně jsou (jak je pro něj zvykem) vymazlené a nedá se jim téměř nic vytknout. Co si v posledních měsících vyzkoušel, zúročil pro svého oblíbence Samira (pardon, Bruna).

Pryč je infantilní popový sound předchozích desek, nový materiál zní vyzrále a patřičně temně. Jako by Bruno Ferrari konečně dospěl (haha) a nestačilo mu už jen provokovat, ale chtěl by svou tvorbou také něco sdělit. Pravda, textově se jedná o klasický kousek tohoto umělce, bizarností a perverzností si i tak užijeme dosyta (řekněte, kdy jste naposledy slyšeli tak výstižný refrén jako „Doma doma libido volá“?). Ale výraz, kterým deklamuje, a hlavně hudba je na hony vzdálená od předchozích počinů. Takhle se dělá moderní electropunk, dámy a pánové. Žádný kýč, žádné trapnosti, prostě píseň na jedničku! Na tuhle desku se moc těšíme!

I přesto, že je v tuto chvíli vybráno něco přes 130% z cílové částky, na nové album můžete pořád přispět. Zpěvák slibuje, že peníze navíc využije na tvorbu videoklipu (nebo dvou) či si budete poté moct pořídit album na vinylu. Takže jestli vás první song nadchl jako nás, neváhejte se porozhlédnout.

Aleš Lochman

(Navštíveno 717krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články