Britské trio JCM zahraje na Valašském špalíčku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.05.2019

Valašský špalíček, který tradičně spojuje bigbít, blues a folk, se koná ve Valašském Meziříčí ve dnech 20. až 22. června. Letošní 37. ročník odstartuje ve čtvrtek v areálu zámku Žerotínů další „retro jízdou“, kterou tentokrát bude třiapůlhodinový program Lady Soul a přátelé, v němž se po boku Marie Rottrové představí Petr Němec, Jaromír „Jerry“ Löffler a Jaroslav Wykrent, jinak také bývalí sólisté ostravského Flaminga. „Dále očekáváme kapelu SBB, polskou progress-artrockovou senzaci 70. let v plné síle a původní sestavě Józef Skrzek, Apostolis Anthimos a Jerzy Piotrowski, který se po letech vrátil z USA k bicí soupravě ve své domovské skupině. Klávesista a zpěvák SBB Józef Skrzek pak vystoupí také na bluesové scéně se sólovým projektem,“ přibližuje program následujících dnů dramaturg Karel Prokeš.

Hlavní hvězdou závěrečného večera bude britské trio JCM (na snímku výše) ve složení Clem Clempson, Mark Clarke a Ralph Salmins, které na začátku května vyprodalo pražský Lucerna Music Bar. JCM je skupina bývalých členů formace Colosseum. „Je to vlastně rockové jádro téhle progress-jazz-rockové legendy. Bubeník Jon Hiseman, zpívající kytarista Clem Clempson a basista a zpěvák Mark Clarke pod názvem JCM loni vydali krásné album Heroes a vyjeli na turné. Bohužel, Jon Hiseman po několika koncertech podlehl těžké nemoci. Přál si však, aby JCM hráli věčně,“ představuje kapelu Karel Prokeš. JCM se rámci aktuálního turné In Memory Of Jon Hiseman rozhodli uctít památku svého kolegy.

Vstupenky na Valašský špalíček jsou k dostání online na stránkách Kulturního zařízení Valašské Meziříčí nebo na oficiálních stránkách festivalu. Nabídka zatím zahrnuje jedno- i třídenní vstupenky. Při nákupu skupinového vstupného pro tři a více osob jsou třídenní vstupenky za „startovací“ cenu.

Pavel Víšek

(Navštíveno 62krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články