Bowieho fanoušci se dočkají dosud nevydané desky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.07.2016

Lednová smrt Davida Bowieho předznamenala rok, ve kterém zemřela řada dalších hudebních ikon. Jak už to v podobných případech bývá, objevily se téměř okamžitě spekulace, o jaké nedokončené nahrávky byl Bowieho skonem hudební svět ochuzen. Minimálně jedna z nich nyní skutečně vyjde. Půjde o album The Gouster a fanoušci si jej budou moct koupit v rámci obsáhlého boxsetu Who Can I Be Now? (1974–1976).

Součástí boxsetu budou desky Diamond Dogs, Young Americans a Station To Station, dva koncertní záznamy a kompilace singlových verzí vybraných skladeb a jejich „béček“.  Album Station To Station a živák David Live navíc bude k dispozici hned ve dvou verzích – původní a později nově přemíchané. Samozřejmostí bude bohatě vypravený booklet nebo spíš rovnou kniha, obsahující řadu exkluzivního obrazového materiálu.

Největší pozornost na sebe zaslouženě strhává zařazení desky The Gouster do kompletu. Pod tímto názvem album nikdy nevyšlo, ačkoli některé skladby z něj posloužily jako základ desky Young Americans.
Podle Bowieho dlouholetého producenta Tonyho Viscontiho je The Gouster pokusem o „zabijácké soulové album“. Bowie i Visconti prý měli k soulové hudbě vřelý vztah, který se pokusili otisknout právě do této nahrávky.

Martin Zoul

 

 

 

(Navštíveno 217krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články