Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.06.2018

Již osmý ročník jednodenního festivalu Bounty Rock Café Open Air se koná tradičně v působivém prostředí areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 16.6. 2018 a je zaměřen především na proud vokálního a instrumentálního mistrovství.

Vedle domácí Supergroup, která svedla dohromady zkušené rockové harcovníky, kteří se až na výjimky na pódiích spolu nepotkávají (Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Miloš Meier) se v Korunní pevnůstce představí jednak jeden z výrazných rockových hlasů s fámou takových velikánů jako Rainbow, Yngwie Malmsteen nebo Michael Schenker z jejiž dílen bude i hrát, dále jedna z největších blues rockových osobností, rodák z Albuquerque v Novém Mexiku, kytarista a zpěvák Ryan McGarvey, držitel nejrůznějších ocenění v oboru, s nímž dorazí i fenomenální baskytarista Carmine Rojas, který hrál v minulosti s Davidem Bowiem, Rodem Stewartem, Joem Bonamassou, ale taky se  Steviem Wonderem a Tinou Turner.

Další hvězdou pak bude devítičlenný santanovský tribut The Magic of Santana, se kterým vystupují excelentní zpěváci Alex Ligertwood, který byl Santanovým sólovým zpěvákem šestnáct let a jeho hlas zní například ve slavném hitu Hold On, a další Santanův vokalista a jedenáctinásobný držitel ceny Grammy Tony Lindsay. Kapela složená z fantastických muzikantů v čele s kytarovým virtuózem Gerdem Schlueterem se těší popularitě přímo u Santanových fanoušků a respektuje ji i samotný Carlos, což dokládá fakt, že jí jako jediné skupině udělil status oficiálního tribute bandu.

Korunní pevnůstkou se kromě toho prožene taky dánský rockový uragán Blindstone, zahraje jedna z nejvýraznějších českých kapel současnosti Dymytry a celý festival uvede olomoucká metalová legenda Skramasax v čele se zpěvákem Miroslavem Spilkou.

Redakce

(Navštíveno 33krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články