Bottled Fish vydávají první singl z připravované desky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.10.2022

Bottled Fish, v Praze usazená mezinárodní indierocková kapela, vydává první singl a videoklip Covenant z připravovaného alba Dreams Lie, které vyjde na začátku roku 2023.

Ze spontánního kapelního jamování vznikla hudební složka s jasnou šedesátkově psychedelickou linkou, na jejímž základě napsala text multiinstrumentalistka a zpěvačka Asya Shakurova. „Existuje mnoho způsobů, jak žít svůj život, je množství cest, je na vás, kterou zvolíte. Nebojte se změny. Snažím se tím řídit a jednou tento přístup předat i svým dětem,“ dodává k tématu písně Covenant Shakurova.

Singl dostal studiovou podobu v pražském Baracca Records, mixu a masteringu se ujal pianista a producent Tomáš Jochmann, scénáře videoklipu se chopila sama Shakurova s kapelním kolegou Zhitnikovem ve spolupráci s Dinarou Kurmakaevovou z  Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Kumarkaeva se postarala také o kameru a postprodukci.

Bottled Fish stojí na duu, které tvoří Asya Shakurova a Nikita Zhitnikov. Ona pochází z Kazaně, Tatarstánu, Nikita z Kazachstánu. Kapelu dotvářejí klavírista Anton Saller z Ukrajiny a bubeník Carlos Rodriguez z Venezuely, které duo potkalo během žižkovských jamů. Na scéně se pohybují od roku 2019, odehráli několik desítek klubových a festivalových koncertů. Roku 2020 vydali debutové EP No One, v médiích byli přirovnáni k Nierice či Air.

Covenant Cover

red

(Navštíveno 24krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články