Boskovice představí hudební fúze, divadla i filmy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.06.2019

Letošní ročník multižánrového Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice nabízí od 4. do 7. července bohatý program, v němž se představí řada různorodých osobností. Pod aliasem evokujícím lék na astma vystoupí rakovnický rodák Ventolin se svou alternativní diskotékou a samozřejmě i vizitkou ze stále aktuálního alba Vitajte (2017). Při živém hraní využívá analogové syntezátory i archaické samplery a bicí automaty. Písničkářka Katarzia vystoupí v Boskovicích nedlouho poté, co se jako první interpret ze Slovenska představí na barcelonském festivalu Sónar. Americký rapper Ceschi Ramos u nás před časem udivoval rychlostí, s níž střídal hip hop s folkově křehkými písničkami. Tentokrát dorazí s kapelou Anonymous Inc, aby zahráli energický set z jarního alba Sad, Fat Luck. Táborští Kalle vystoupí ve výjimečném šestičlenném obsazení s akustickými nástroji a řadou hostů. Po šesti letech se do Boskovic vrací Zrní s vyzrálejším a elektroničtějším zvukem.

Z Velké Británie dorazí alternativní rockeři Timbertwig s charismatickým frontmanem Nickem Averym a ze Španělska divoké dívčí duo Meconio (na ilustračním obrázku). Podmanivá melancholie je vlastní synthpopové písničkářce Never Sol, široce rozkročené pojetí jazzu či experimenty patří k česko-běloruské dvojici Zabelov Group, vody české scény vydatně čeří také pražská pětice Market s deskou Art Star. A dramaturgie nezapomíná už tradičně ani na domácí a německou jazzovou scénu. Tu budou zastupovat například formace Folio a Hom, deset let vzniku v Boskovicích oslaví avantgardní NTS a své trio přiveze zpěvačka a cellistka Dorota Barová, jež vystoupí rovněž s kapelou Tellemarkk.

Divadelní scény a nejrůznější boskovická zákoutí ovládnou vystoupení pro malé i velké v provedení Divadla Continuo, Divadla Naboso, 100 opic, Terezy Causidu, Buranteatru, tYhle, Divadla Líšeň nebo vi.TVOR. Milovníci umění mohou navštívit výstavu českého sochaře, kreslíře a grafika Karla Nepraše, výtvarníka Víta Ondráčka, expozici Židovských komunit v Československu v 70. a 80. letech, fotografií z přelomových let 1969 i 1989 a další. Filmové bloky se budou věnovat profilu režiséra Hynka Bočana, dětskému filmu 70. let, zločinům českého komunismu, slovenské filmové tvorbě, českému dokumentu i studentským filmům. Celý program naleznete na webu festivalu. Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích GoOut a smsticket.

(Navštíveno 64krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články