Boiler Room nabídne virtuální taneční parties

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.10.2016

Virtuální realita se dlouho zdála být jen pozapomenutým pojmem z konce 90. let minulého století, poslední dobou ale tahle počítačová technologie zažívá mohutný comeback. Objevují se i její aplikace v dříve netušených oblastech, jako je třeba elektronická taneční hudba. Britský provozovatel populárních internetových přenosů Boiler Room oznámil, že hodlá v příštím roce rozjet novou sérii parties, na něž se budete moct vypravit právě prostřednictvím virtuální reality.

V současné době vzniká na blíže neurčeném místě speciální místnost, která bude na VR přenosy vybavená. Na jejím vzniku se podílí společnost Inception, která má s produkcí obsahu pro systémy virtuální reality bohaté zkušenosti. Tisková zpráva na serveru Virtualrealityreporter.com tvrdí, že filmy natočené v uvedené místnosti poskytnou divákům „dynamický a interaktivní zážitek, který bude zdaleka přesahovat pasivní sledování 360° videa“.

Zástupci Boiler Room zdůrazňují, že nová technologie umožní dostat hudbu k fanouškům v nejautentičtější možné podobě. „Naši diváci pocházejí ze všech možných koutů světa. Díky nám mají šanci podívat na akce, kterých se nemohou zúčastnit osobně, cituje tiskovou zprávu server Dazed. Právě možnost sledovat DJské sety a koncerty z pohodlí svého pokoje patří k hlavním lákadlům stávajícího modelu přenosů.

Boiler Room vznikl v roce 2010 v Londýně. Od té doby se parties s charakteristickým kruhovým logem konaly ve více než 100 městech po celém světě. Pravidelně na nich vystupují renomovaní DJové i kapely spojené s elektronickou scénou. V poslední době ale nejsou výjimkou ani koncerty zcela jiných žánrů, včetně moderní vážné hudby. Pod hlavičkou Boiler Room se objevují rovněž videorozhovory a nově i dokumentární filmy.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 140krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/106488/virtual/www/wp-content/themes/rockandall-new/functions.php on line 644