Blues Pills? Žádný Ein Kessel Buntes

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 07.03.2017

PRAHA, ROCK CAFÉ, 5. 3. 2017

Ještě že je to z Náplavky do Rock Café na Národní tak blízko. A na tom hipsterským kole se tam dá dojet prakticky hned. Ano, publikum kapely Blues Pills rozhodně netvořili fanoušci Seleny Gomez nebo Katy Perry.

Rock Café bylo pro koncert téhle švédské sestavy vybráno naprosto vhodně. Malý klubík, fanoušků nemnoho, přesto však ti, kteří holdují na poslech skutečně náročné muzice a troufnu si i tvrdit, že si mohou říkat fajnšmekři, sem prostě dorazili.

Hudba, projev i celkový image kapely Blues Pills bych zařadil někam na konec šedesátek a na počátek sedmdesátek. Když to hodně přeženu, tak jsme byli svědky mixu prvopočátků Led Zeppelin s přídavkem The Yardbirds, s trochou Black Sabbath a celé to odzpívala Janis Joplin s vzezřením a energií Sandry Nasic z Guano Apes.

Kapela kolem zpěvačky Elin Larsson a hlavního kytaristy Doriana Sorriauxe nemá příliš dlouhou historii a obráží především evropské destinace od roku 2011. Do Prahy, o které v polovině koncertu Elin prohlásila, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě, přijeli představit album Lady in Gold, které vypustili na světlo světa v létě loňského roku.

Málokdy se vidí tak výrazný a totálně energický projev, který Larsson na pódiu předvádí. Ty její dlouhé blond vlasy bude po koncertě rozčesávat ještě asi dlouho. Druhým tahounem celé show je výkon francouzského kytaristy Sorriauxe. Chci znát jméno jeho dealera LSD, protože tak soustředěnou hru na kytaru, neustále zavřené oči a neskutečně uvolněné pohyby by žádný člověk za střízliva nedokázal. A byl to právě on, kdo do lidí pral v mezihrách ta typicky nekonečná sóla, která byla tak příznačná například pro zmíněné Zeppelíny.

Dneska bych se nebál použít frázi, kterou používám, vždy, když poslouchám nějakou podobně náročnější hudbu. Víte jaký je rozdíl mezi rockem a jazzem? Rock jsou tři akordy pro tisíce lidí, jazz jsou tisíce akordů pro tři lidi – a pro nedělní večer, kdy se v Rock Café nekonal žádný Ein Kessel Buntes, to platilo obzvlášť.

Text: Aleš Malár, Foto: Michal Straka

(Navštíveno 370krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články