Basový mág Marco Mendoza v Praze s Merlinem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.04.2022

Jeden z nejrespektovanějších rockových baskytaristů a skvělý zpěvák Marco Mendoza  se k nám vrací již poněkolikáté, opět se svým sólovým projektem. Koncert se uskuteční v pražském klubu Vagon v neděli 24. dubna 2022 od 20:30. Speciálním hostem večera bude česká legenda Merlin s Danem “Zeppelínem” Horynou za mikrofonem a v rámci jejich setu pokřtí Marco právě vycházející a dlouho očekávanou reedici alba Nevada, které poprvé vyšlo před 30 lety.

Bohatou historii jednoho z  nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy odstartovala v roce 1990 účast na sólovém albu bubeníka Billa Warda z Black Sabbath Ward One: Along The Way. Následovala angažmá u kytaristy Johnem Sykese v jeho formaci Blue Murder, v Thin Lizzy, u Teda Nugenta, u Coverdaleových Whitesnake, v Journey, následovnících  Thin Lizzy – Black Star Riders a supergroup Dead Daisies. V posledních letech se věnuje především sólovým projektům. Svými aktuálními dubnovými koncerty navazuje na úspěšnou evropskou část Viva La Rock Tour, která odstartovala v době těsně předcovidové.

Marcovými spoluhráči na tomto turné jsou bubeník Kyle Hughes, který jinak působí ve skupině Bumblefoota (ex-Guns N’ Roses)  či doprovodné skupině Grahama Bonneta (ex-Rainbow, Alcatrazz) a kytarový post obhajuje, stejně jako již na několika minulých turné, britský kytarista Mickey McCrystal, působící ve legendě Tygers Of Pan Tang.

Vystoupení Mendozy ve Vagonu je součástí celého turné Marco Mendoza Europe 2022, jehož česká a slovenská větev zahrnuje tato vystoupení:

22.4. Olomouc, Bounty Rock Cafe (+ Bulvaar), 23.4. Svatobořice, Klub Kino (+ Bulvaar), 24.4. Praha, Klub Vagon (+ Merlin & Dan Horyna), 26.4. Banská Bystrica (SK), 27.4. Nové Mesto nad Váhom (SK), 28.4. Uničov, MKZ (+ Nasty Ratz), 29.4. Česká Kamenice, Kulturní dům (+ Motorband) a 30.4, Teplice, Letiště open air

mendoza_2022+merlin

Michal Straka

(Navštíveno 158krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články