Bára Poláková: Nemám ráda komerční svátky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.12.2019

Zpěvačka Barbora Poláková na podzim absolvovala turné s názvem Poď si, které vyvrcholilo megakoncertem v pražském Foru Karlín. Kdy vlastně aktivní maminka dvou dcer plánuje odpočívat a jak vnímá vánoční svátky?

Máte za sebou náročný rok, který jste zakončila podzimním turné. Jste typ, který má potřebu bilancovat, hodnotit, ohlížet se za uplynulým rokem?

Já se učím z vlastních omylů. I když jsem si prožila několik chyb, které byly docela bolestivé, vlastně je mám jistým způsobem ráda a beru je jako součást života. Nejnáročnější je zejména ten proces, kdy si to člověk musí umět přiznat, že udělal chybu. Ale když si potom uvědomím, že jsem se díky tomu dozvěděla a naučila něco nového, je to obohacující.

Je něco, co se Vám tento rok nejvíce povedlo a kde cítíte ještě rezervy?

To jsou věci složité na vysvětlování. Většinou jsou to záležitosti, které se týkají organizace videoklipů nebo koncertů.

Neuvažovala jste o tom, že byste vydala vánoční album?

Ne, to mě fakt dosud nenapadlo. (smích)

Dokážete si vybavit, jaký nejkrásnější dárek jste kdy dostala pod stromeček?

Řekla bych, že steel drum. Je slyšet na začátku písničky Ráda. Hrála jsem na něj celé jedno turné. Dá se říct, že jsem ho teď znovuobjevila a začínám na něm zase cvičit. Je to nástroj, který má úžasný zvuk.

Vnímáte vy osobně Vánoce spíše jako komerční svátek?

Mám ve svém okolí několik kamarádů, kteří z toho důvodu Vánoce vůbec neslaví. A musím se přiznat, že tomu vlastně dost rozumím. Takže jsme si letos s rodinou slíbili, že každý může jednomu člověku dát pouze jeden dárek, právě proto, abychom nepodporovali tu potřebu „čím víc, tím líp“. Takto by každý měl dostat dárků pořád docela dost, a navíc se můžeme soustředit na to, jak a čím si uděláme navzájem opravdu radost.

Co vás čeká v roce 2020? Nalákejte nás na nějaké novinky, na co se můžeme těšit?

V minulém roce jsem byla součástí natáčení třech filmů. To znamená, že se v novém roce těším na jejich premiéry. Jedná se o filmy Krajina ve stínu od Bohdana Slámy a Bábovky, který vznikl na základě knižní předlohy od Radky Třeštíkové. A jako poslední je to film Prvok, Šampón, Karel a Tečka, který podle své knižní předlohy zfilmoval Patrik Hartl.

Spolu s novým rokem si hodně lidí dává různá předsevzetí. Jak jste na tom vy?

Musím říct, že ani ne. Kladu na sebe vysoké nároky během celého roku, takže v lednu spíš odpočívám a užívám si klid.

red

 

(Navštíveno 33krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články