Artmosphere vydávají druhou desku

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 27.10.2016

Svůj druhý dlouhohrající počin připravila skupina ARTMOSPHERE z Lysé nad Labem. Následovník alba V zrcadlech (2012) dostal název Červenej nos podle již vloni zveřejněného singlu a videoklipu a pokřtěn bude 2. listopadu v pražském klubu La Loca.

Artmosphere netají svoji zálibu v art/prog rocku a záležitostech jako GENESIS, MARILLION nebo PINK FLOYD, přičemž touhu po kreativním vyjádření a instrumentální náročnosti kloubí s moderně popovým přístupem. Frontman kapely Martin Blažek na adresu novinky říká: „Inspirací byl pro nás život a jeho různorodost. Oproti první desce je tohle album přímočařejší, údernější a odvážnější jak hudebně, tak v názorech a myšlenkách, které se odrážejí v textech písní.“

Při nahrávání vypomohli v roli hostů zpěvačka Adéla Michálková, saxofonista Ondřej Klímek (mj. VLTAVA) a dětský pěvecký sbor Ama Musica, působící při ZUŠ F. A. Šporka v Lysé nad Labem. Ten s Artmosphere vystoupí i na zmíněném koncertním křtu. Kmotry alba budou Ondřej Gregor Brzobohatý, který si se skupinou zahraje i jednu skladbu na klávesy, Ondřej Soukup a David Solař.

Artmosphere kromě Martina Blažka (zpěv, kytara, klávesy) dále tvoří Michal Walter (kytara, zpěv), Milan Chlup (baskytara) a Vítek Blažek (bicí). První dva jsou autory veškeré muziky na desce, texty kapele píše Marek Sloup.

art_plakatt_web

Petr Korál

(Navštíveno 261krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články