Arethu Franklin poráží rakovina. Zpěvačce prý zbývá jen několik týdnů života

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.08.2018

Soulovou královnu podle všeho opouští síly. Zdroje z blízkého rodinného kruhu hovoří o tom, že fenomenální šestasedmdesátiletá zpěvačka je těžce nemocná a zbývá jí pouze několik týdnů života. Zprávu potvrdil její přítel a novinář Roger Friedmann a také samotní členové rodiny, kteří se o zpěvačku starají v jejím domě v Detroitu a loučí se s ní. “Je vážně nemocná. Je v blízkosti členů rodiny, kteří si velmi váží vyjádřené podpory, které se jim dostává,” řekla Gwendolyn Quinn, publicistka Arethy Franklin.

Jedna z nejlepších zpěvaček všech dob už od roku 2010 bojuje se zákeřnou rakovinou slinivky a její zdravotní stav se během poslední doby razantně zhoršil. Arethu Franklin ani v těžkých chvílil zdá se neopustila dobrá nálada. “Je při vědomí, směje se a je schopna poznat blízké osoby. Rodina je při ní. Videl jsem jí před týdnem, mluvili jsme spolu přes 45 minut,” prozradil její synovec Tim Franklin.

 

Čtěte také: Aretha Franklin a další ženy s velkým hlasem

 

Rodačka z Memphisu své první pěvecké zkušenosti prodělala v gospelovém sboru v kostele svého otce, jenž byl farářem v Detroitu. Na světskou vokální dráhu se vydala v osmnácti letech, zprvu ovšem jen s průměrným ohlasem, kterým byl zčásti zaviněn i málo vyhraněným repertoárem. Zlom přišel v roce 1967, kdy Aretha přešla od Columbie k Atlanticu. Zde její silný mezzosoprán naplno zazářil v celé řadě hitů: Respect(You Make Me Feel Like) A Natural WomanSpanish HarlemThinkChain of FoolsI Say a Little Prayer… Rázem byla z Arethy hvězda první velikosti a své výsadní postavení na soulové scéně si podržela i během následujících dekád. Během své kariéry získala celkem 18 cen Grammy a v roce 1987 byla uvedena do Rock`n`rollové síně slávy.

Jakub Poštolka, Jan Tesař

(Navštíveno 211krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články