Aprílový večírek s Pain Of Salvation v Rock Café

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 02.04.2017

PRAHA, ROCK CAFÉ, 1. 4. 2017

Vystoupení švédských Pain Of Salvation v Praze je vždy velkou událostí. Ať už jde o formát koncertu nebo aktuální seskupení kapely. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, kdy kapela poprvé po dlouhých zdravotních problémech frontmana dorazila do Česka.

Daniel Gildenlöw hned v úvodu „narazil“ na hlavní problém a tím je samotný klub Rock Café. Nebál bych se použít slova jednoho z návštěvníků: „Nedůstojné prostředí pro kapelu tohoto formátu.“ Už poněkolikáté se potvrdilo, že zdejší prostory jsou velmi špatné v rámci zvuku, odvětrávání a výhledu, který je ovlivněn velmi nízkým stropem. Na ten si musel dvoumetrový frontman (kvůli své oblibě v poskakování) dávat pozor. Především poté, co si nad sebou všiml krvavého šrámu nějakého nešťastníka před ním. Večerní program tak mohl jen překvapit.

Síle nového materiálu se odolává jen těžko a syrovost skladeb Full Throttle Tribe a Reasons svým způsobem plechový zvuk vyžadují. Do toho tu jsou skladby typu Linoleum nebo Ashes, které má každý spojené s nějakými vzpomínkami, takže bychom si je užili v jakémkoliv prostředí. Jenže to už se blížily vzpomínky na album Remedy Lane v čele se skladbami A Trace of Blood a Beyond The Pale. Člověk si postupně dolaďoval místo na stání, zvukař vše neustále zlepšoval a tak nějak se dostavilo smíření. Nemluvě o příjemném setkání s kapelou, která vyhověla všem požadavkům fanoušků.

Text: Dan Sywala, Foto: Michal Straka

(Navštíveno 145krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články