Album Trans-Mystic Anarchy skupiny Insania poprvé na vinylu

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 04.12.2015

Kultovní brněnská formace INSANIA vydala v roce 2001 svoje čtvrté, kritikou i posluchači vysoce ceněné, CD Trans-Mystic Anarchy. Tato hravá a jak už tomu v případě Insanie bývá, hudebně i textově naprosto svébytná nahrávka se po čtrnácti letech dočkala i jedinečné reedice v podobě dvojité LP desky.

„Máme s Luciferem zálibu společnou – holdujem cynickému humoru,“ příznačně se zpívá ve skladbě nazvané Rouhání je pro nás evergreen. A jak neméně trefně prohlašují v tiskové zprávě zástupci vydavatelů vinylové verze, firem Magick Disk Musick a Naše desky, Insania „tehdy stejně jako dnes kolem sebe nenuceně organizuje rituální dýchánek spiklenců v boji proti ubíjející všednosti a slepému následování dogmat a domnělých tradic. Trans-Mystic Anarchy zůstává deskou, kterou vzaly za svou otevřené hlavy mimo jiné z hardcore/punkové či jindy uzavřené blackmetalové komunity. Deskou, která si podle nich zasluhuje zvěčnit do drážek, které znamenají možný vstup do podsvětí…“

S ohledem na stopáž i snahu o co nejvyšší zvukovou kvalitu album vychází na dvou vinylech. Rozevírací obal ctí původní vydání a je opatřen masivním stříbrotiskem, citlivě upravenou dobovou grafikou doplněnou detaily a doplňují ho vnitřní komiksové oboustranné vložky s texty. Vizuálně pozoruhodný počin pak dotváří to, že první gramodeska je bílá a druhá červená, přičemž obě jsou vybaveny dávkou černočerných cákanců. Už tak těžký komplet obsahuje jako další bonus ještě lisované CD, které kromě nahrávky skýtá navíc čtyři dobové videoklipy a další archiválie.

2LP Trans-Mystic Anarchy bude premiérově k dostání 5. prosince v pražské Malostranské besedě u příležitosti dalšího pokračování Gram Bazaaru.

Petr Korál

(Navštíveno 210krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články